Şanlıurfaspor, Tugay Kerimoğlu ile umutlandı

Şanlıurfaspor, Tugay Kerimoğlu ile umutlandı
Şanlıurfaspor, Tugay Kerimoğlu ile umutlandı
- Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Şimşek: "Süper Lig'e çıkarak hem takım açısından hem de Tugay hoca açısından bir ilke imza atmak istiyoruz" - Şanlıurfaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Çiçek: "Teknik direktör konusunda yapılacak en iyi seçimdi. Taraftar açısından da sürpriz oldu"

ŞANLIURFA (AA) - RAUF MALTAŞ - PTT 1. Lig tarihinin en zor günlerini geçiren Şanlıurfaspor,  teknik direktörlük görevine getirilen Tugay Kerimoğlu ile üst sıralara tırmanacağına inanıyor.

Bu sezon, önce Engin Korukır ardından da Hüseyin Dağ ile yollarını ayıran Güneydoğu temsilcisi, Galatasaray'ın efsanevi futbolcularından ve bir dönem de yardımcı antrenörlerinden olan Tugay Kerimoğlu ile 1, 5 yıllık sözleşme imzaladı.

Lig'de 12 puanla 16. sırada bulunan Şanlıurfaspor, şu ana kadar 3 galibiyet, 3 beraberlik, 6 da mağlubiyet aldı.

- "Her maç final"

Kulüp başkanı Fethi Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımın bir üst lige çıkması için yoğun çaba gösterdiklerini söyledi.

Lig maratonunun henüz 3'te birinin geride kaldığını ifade eden Şimşek, kariyerinde önemli başarılara imza atan Tugay ile çıkış yakalayacaklarına inandıklarını vurguladı.

Şimşek, kalan her maça final gözüyle baktıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Yurt içinde ve dışında çok tecrübeli olan bir hocayla anlaştık. Süper Lig'e çıkarak hem takım açısından hem de Tugay hoca açısından bir ilke imza atmak istiyoruz. Lig'de üst üste aldığımız mağlubiyetlerle sıralamada geriyiz ancak kaliteli futbolcularımız ve hocamızın gayretiyle ilk yarıyı en iyi yerde bitireceğiz. Hocamız yönetiminde yakalayacağımız güzel havayı sezon sonuna kadar sürdürüp mutlu sona ulaşmak istiyoruz."

- "Sürpriz oldu"

Şanlıurfaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Ali Çiçek de Kerimoğlu ile anlaşılmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi.

Kerimoğlu ile takımın başarılı olacağına inandıklarını vurgulayan Çiçek, "Yıllarca milli takım, Avrupa ve Süper Lig tecrübesi olan bir isim. Bir dönem Milli Takım'da antrenör olarak görev yaptı. Galatasaray Mustafa Denizli ile anlaşmadan önce Tugay Kerimoğlu'nun adı da teknik direktör olarak geçiyordu. Şu an ligde kötü bir durumdayız. Başarıya muhtacız. Teknik direktör konusunda yapılacak en iyi seçimdi. Taraftar açısından da sürpriz oldu. Takımı toparlayıp camiayı motive edeceğine inanıyoruz" diye konuştu.