ŞÇGD'den gazeteci derneklerine çağrı

ŞÇGD'den gazeteci derneklerine çağrı
ŞÇGD'den gazeteci derneklerine çağrı
- ŞÇGD Başkanı Gülebak: "Diğer dernek başkanlarına buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Gelin birlik ve beraberliğimizi koruyalım, tek çatı altında toplanalım"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞÇGD) Başkanı Tahir Gülebak, kentteki  gazeteci derneklerini tek çatı altında toplanmaya çağırdı.

Merkez Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yusufpaşa Mahallesi'ndeki ŞÇGD binasını ziyaret etti. Gazetecilerin sorunlarını cevaplayan Çiftçi, Başkan Gülebak ve dernek üyeleriyle kentin sorunları hakkında sohbet etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gülebak da gazeteciler arasındaki birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, kentte faaliyet gösteren gazeteci derneklerini tek çatı altında toplanmaya çağırdı.

Sorunların çözümü için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayan Gülebak, şunları kaydetti:

"Diğer dernek başkanlarına buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Gelin birlik ve beraberliğimizi koruyalım, tek çatı altında toplanalım. Bir dernek binamız var. Kongreye gidelim çalışan gazeteciler başkanını seçsin, gerekirse ben aday olmam. Yeter ki gazetecilerimizin sesi olalım."

Konuşmaların ardından Çiftçi ile beraberindekiler, dernek binasın gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.