Silvan'daki terör saldırısı

Silvan'daki terör saldırısı
Silvan'daki terör saldırısı
- Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, saldırıda şehit düşen Ali Öztürk'ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu - Vali Küçük: "İnşallah bu işin kökü kazınacaktır, devlet bu hususta çok kararlıdır"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük,  Diyarbakır 'ın Silvan ilçesindeki terör saldırısında şehit edilen polis memuru Ali Öztürk'ün taziyesine katıldı.

Siverek Kaymakamı Vural Karagül ve Belediye Başkanı Resul Yılmaz ile şehidin Dicle Mahallesi'ndeki taziye evine gelen Küçük, şehidin yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti. Şehidin annesi ve eşiyle de bir süre sohbet eden Vali Küçük, acılarını paylaştığını ifade etti.

İzzettin Küçük, burada yaptığı açıklamada, şehitlik mertebesinin peygamberlik makamından sonraki en yüce makam olduğunu söyledi.

Siverek halkının değerli bir evladını kaybettiğini belirten Küçük, "Bu hain ve alçakların yaptıkları asla yanlarına kalmayacak. Bunu her gün görüyorsunuz. Asla yanlarına kar kalmayacak" dedi.

Şehidin acısının yürekleri sızlattığını ama dik ve güçlü durarak hainleri sevindirmeyeceklerini ifade eden Vali Küçük, şehidin ağabeylerinin de derin ıstıraplara rağmen ayakta durduklarını belirtti.

Türkiye 'nin huzurunu kimsenin bozamayacağını vurgulayan Küçük, "İnşallah bu işin kökü kazınacaktır, devlet bu hususta çok kararlıdır. Ne Siverek'in, ne Urfa'nın ne de Türkiye'nin huzurunu bozamayacaklar. Acı bırakıyorlar elbette bize ama biz bir ve beraber olarak bu topraklarda inşallah yaşayacağız, yaşamaya devam edeceğiz. Tekrardan başımız sağ olsun" şeklinde konuştu.

- Siverekliler şehit polisin ailesini yalnız bırakmadı

Bu arada, polis memurunun şehit haberinin duyulduğu gün ailesinin evine gelen Siverek halkı da evi Türk bayraklarıyla donattı. Belediye tarafından kurulan taziye çadırında çevre ilçe ve köylerden gelen birçok kişi, şehidin ailesine başsağlığı diledi.

Şehidin yakınlarının da ziyarete gelen çok sayıda kişinin kendilerine moral verdiğini ifade ettikleri de belirtildi.