"Şimdi Yaraları Sarma Zamanı Kampanyası"

"Şimdi Yaraları Sarma Zamanı Kampanyası"
"Şimdi Yaraları Sarma Zamanı Kampanyası"
- Niğde Müftülüğünce temin edilen 5 tır dolusu insani yardım malzemesi, Suriyelilere ulaştırılmak üzere yola çıktı

ŞANLIURFA (AA) - Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı Kampanyası" kapsamında, Niğde Müftülüğünce temin edilen ve Şanlıurfa'ya gönderilen 5 tır dolusu insani yardım malzemesi, Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

Gönderilen yardım malzemelerini teslim alan Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, gazetecilere yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan kampanyaya gösterilen duyarlılığın sevindirici olduğunu söyledi.

Türkiye'nin yaptığı fedakarlıklarla adeta destan yazdığını anlatan Açık, savaş mağduru Suriyelilere yönelik yardımların devam ettiğini belirtti.

Desteklerinden dolayı hayırseverlere teşekkür eden İhsan Açık, şöyle konuştu:

"Bu kampanyayla şehit ailelerine, terör mağdurlarına ve Suriyeli mazlumlara yardım eli uzatıyoruz. Yara neredeyse onu sarmayı hedefliyoruz ve mağdur insanlara merhem olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Niğde İl Müftülüğümüzün gayretleriyle 5 tır yardım malzemesi temin edildi. Kendilerine ve katkı sunanlardan Allah razı olsun. Rabbim bize ensar olabilme bilincini artırsın. Çünkü zaman, gerçekten yaraları sarma zamanıdır. Oluşan yaraya bir faydamız olacaksa ne mutlu bize ve bu yardımı yapanlara."

İçinde gıda malzemeleri yüklü 5 tır, daha sonra Suriye'ye gitmek üzere uğurlandı.