Sınır ötesine yardım

Sınır ötesine yardım
Sınır ötesine yardım
- Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç: "Suriyeliler'e 427 tır yardım, bu millet tarafından derlenip toplanıp ulaştırıldı"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından temin edilen dört tır yardım malzemesi, Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

"Sınır Ötesine Yardım Kampanyası" kapsamında gıda, ilaç, oyuncak ve giyim malzemeleri Suriye'ye ulaştırılmaya devam ediyor. Bu çerçevede temin edilen yardım malzemeleri, platforma ait Paşabağı Mahallesi'ndeki depoda tırlara yüklenerek, sınır ötesine ulaştırılmak üzere yollandı.

Uğurlama merasimine katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun süredir Suriyeli sığınmacılara hem Türkiye 'de hem de sınır ötesinde yardım ulaştırdıklarını söyledi.

Yardımların ulaştırılmasına destek veren hayırseverlere teşekkür eden Güvenç, zorlu kış günlerinde ihtiyaçların daha da arttığına değindi.

Güvenç, Suriyeliler'e Türk milletinin sahip çıktığını aktararak, şöyle konuştu:

"Belediyemizin tuttuğu araçlarla insani yardım platformumuzun topladığı yardımları bu kış gününde gönderiyoruz. Millete ve sivil toplum kuruluşlarına yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Dile kolay 160 tır yardımı sadece AK Parti İstanbul Teşkilatı getirdi. Bunlarla beraber sınır ötesine 175 tır, sınır içerisindeki sığınmacılara da 252 tır ulaştırıldı. Suriyeliler'e 427 tır yardım bu millet tarafından derlenip toplanıp ulaştırıldı."

İnsani yardımların Suriyeliler'in yanı sıra ihtiyaç sahibi Şanlıurfalılar'a da ulaştırıldığını aktaran Güvenç, mağdur her insana yardım eli uzattıklarını kaydetti.

Platform Başkan Yardımcısı Adil Saraç da gece gündüz demeden mazlumlara yardım ulaştırmaya devam edeceklerini ifade ederek, hayırseverlerden biraz daha yardım beklediklerini belirtti.