Sınır ötesine yardım

Sınır ötesine yardım
Sınır ötesine yardım
- Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından temin edilen yardım malzemesi, dört tırla Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine gönderildi - Vali Küçük: "Hiçbir bezginlik göstermeyen hayırseverlerimiz her gün heyecanlarını artırarak bu yardımlarını sürdürüyor"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından temin edilen yardım malzemesi, dört tırla Suriye 'deki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

"Sınır Ötesine Yardım Kampanyası" kapsamında  gıda , ilaç, oyuncak ve giyim malzemeleri Suriye'ye ulaştırılmaya devam ediyor. Bu çerçevede temin edilen yardım malzemeleri, platforma ait Paşabağı Mahallesi'ndeki depoda tırlara yüklenerek sınır ötesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Uğurlama merasimine katılan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye 'nin yaklaşık üç buçuk yıldır bıkmadan, usanmadan Suriyeliler'e yardım ulaştırmaya devam ettiğini söyledi.

Yardımların ulaşmasına çok sayıda gönüllünün destek verdiğini aktaran Küçük, özellikle gıda, giyim ve ilaç yardımlarına ağırlık verildiğini belirtti.

Küçük, kentte 500 bin civarında sığınmacının da ağırlandığına değinerek, şöyle konuştu:

"Bir gün değil, iki gün değil, üç buçuk sene... Yani kardeş kardeşin yanına gitse bir bezginlik oluşturabilir. Hiçbir bezginlik göstermeyen hayırseverlerimiz her gün heyecanlarını artırarak bu yardımlarını sürdürüyor. Şanlıurfa'nın yanı sıra Suriye ve Irak 'a da yardım ediliyor. Bu günler geçtikten sonra geçmişe gurur duyularak bakılacak. Emeği geçenlere, çok gayret edip de ortada gözükmeyen herkese teşekkür ediyorum."

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem de kentte barınan sığınmacılar için günlük 7 bin 500 ekmeğin mobil fırın aracılığıyla çıkartıldığını ifade etti.

Özellikle un ihtiyacının karşılanmasında Vali Küçük'ün özel gayretlerinin bulunduğuna dikkati çeken Gerem, yola çıkan dört tırlık yardımın Hatay üzerinden Suriye'ye geçeceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Şanlıurfa

  ,

  Irak

  ,

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  HATAY

  ,

  gıda