Sınır ötesine yardım

Sınır ötesine yardım
Sınır ötesine yardım
- Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından temin edilen 4 tır yardım malzemesi Suriye'ye gönderildi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından temin edilen 4 tır yardım malzemesi, Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

Platformun, "Sınır Ötesine Yardım Kampanyası" kapsamında topladığı gıda, içme suyu, ilaç, oyuncak ve giyim malzemeleri Suriye'ye ulaştırılmaya devam ediyor. Bu kapsamda temin edilen 4 tır yardım malzemesinin Suriye'ye gönderilmesi nedeniyle tören düzenlendi.

Platform başkanı Osman Gerem, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 yıldır hem Suriye'nin iç kısımlarında yaşayanlara hemde Şanlıurfa'da yaşayan Suriyelilere yardım ulaştırdıklarını söyledi. 

Kampanya çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen yardımlarla birlikte bugün 4 tır yardımın Suriye'ye ulaştıracaklarını aktaran Gerem, "Bizim Suriye'ye olan yardımlarımız devam ediyor, biliyorsunuz ki Suriye'deki savaş 4 seneyi bitirdi 5'inci senesine girdi buradaki zulüm ve katliam devam ediyor maalesef dünya da bu duruma sessiz kalıyor. Yardımlara destek sunan herkese teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu. 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Belediye olarak sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa çalışma gerçekleştirdiklerini ve yardımlara katkı sunmayı sürdüreceklerini belirtti.