Sınır ötesine yardım

Sınır ötesine yardım
Sınır ötesine yardım
- Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından temin edilen iki tır yardım malzemesi Suriye'ye gönderildi - Platform Başkanı Gerem: "Bu ramazanda ailelerin iftar sofralarına 40 bin kumanya ulaştırmayı hedefledik"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa İnsani Yardım Platformunun temin ettiği iki tır yardım malzemesi, Suriye 'deki ihtiyaç sahipleri için yola çıktı.

Platformun "Sınır Ötesine Yardım Kampanyası" kapsamında topladığı gıda, içme suyu, ilaç, oyuncak ve giysiler Suriye'ye ulaştırılmaya devam ediyor. Bu kapsamda sağlanan iki tır yardım malzemesi platformun Paşabağı Mahallesi'ndeki merkezinde tören düzenlendi.

Platform Başkanı Osman Gerem, gazetecilere yaptığı açıklamada, dört yıldır hem Türkiye hem de Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.

Özellikle Suriye'de ciddi anlamda su ihtiyacının bulunduğunu vurgulayan Gerem, Kayserili hayırseverlerin su temininde bulunmak için seferber olduğunu belirtti.

Desteklerini esirgemeyen yardımseverlere teşekkür eden Gerem, şöyle devam etti:

"Topladığımız yardımların bir kısmını sınır ötesine bir kısmını da ülkemizde bulunan sığınmacılara ulaştırıyoruz.  Bugün 216 ve 217'nci yardım tırını Suriye'ye gönderiyoruz. Bu ramazanda ailelerin iftar sofralarına 40 bin kumanya ulaştırmayı hedefledik. Şuana kadar 37 bin 500 kumanyayı ulaştırdık. Özellikle Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin vereceği ciddi destekle hedefimize ulaşacağız."

- Ramazanda 16 tır yardım ulaştırıldı

Platform sözcüsü Yusuf Mert de ramazanda Suriye'ye toplam 16 tır insani yardım ulaştırdıklarını söyledi.

Özellikle Suriye'nin iç kesimlerinde nakliye işlemlerinin zorlaştığına işaret eden Mert, gönderilen yardımların üçte birine yakın nakliye bedeli ödediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından katılımcıların da desteğiyle yüklenen 2 tır yola çıktı.