Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneği açıldı

Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneği açıldı
Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneği açıldı
ŞANLIURFA (AA) - Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneği, düzenlenen törenle açıldı.Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Tarihi Cıncıklı Hamamında...

ŞANLIURFA (AA) - Siverek Fotoğraf Sanatçıları Derneği, düzenlenen törenle açıldı.

Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Tarihi Cıncıklı Hamamında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ilçenin coğrafi konumu itibariyle fotoğrafçıların merak ettiği yerlerden biri olduğunu söyledi.

İlçenin tanıtımında söz konusu derneğin katkıda bulunacağına inandığını ifade eden Yılmaz, "Derneğimiz kentimizin tarihi ve doğal güzelliklerini dünyaya tanıtıyor. Bizde belediye olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren tanıtıma büyük önem verdik. Derneğimizin  daha iyi çalışmalar yapması için bu tarihi binayı kendilerine tahsis etik. Belediye olarak bundan sonrada derneğimizi destekleyeceğiz" dedi.

Dernek Başkanı Ferit Akçalı da amaçlarının ilçenin doğal ve tarihi yerlerini dünyaya tanıtmak olduğunu belirtti.

Amaçlarına ulaşmak için yoğun çaba göstereceklerini aktaran Akçalı, "İlçede fotoğraf çekmek isteyen tüm arkadaşlarımızı buraya bekliyoruz. Bu derneğimiz onlar için açıldı. Onların daha iyi fotoğraf çekmesi için elimizdeki tm imkanları seferber edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Törenin ardından derneğin "Siverek Fotoğraf Çekiyor" adlı yarışmaya gönderilen 60 fotoğraftan oluşan sergisi de dernek binasında 3 gün süreyle fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.


    ETİKETLER:

    Belediye

    ,

    Fotoğraf