Siverek MYO'da mezuniyet sevinci

Siverek MYO'da mezuniyet sevinci
Siverek MYO'da mezuniyet sevinci
ŞANLIURFA (AA) - Harran Üniversitesi Siverek Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet töreni düzenlendi. Yüksekokul yerleşkesindeki konferans salonunda...

ŞANLIURFA (AA) - Harran Üniversitesi Siverek Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet töreni düzenlendi. 

Yüksekokul yerleşkesindeki konferans salonunda düzenlenen törende, Kaymakam Hamza Erkal, mezun olan öğrencileri tebrik ederek, "Hayata atılmanın ilk basamağı olan önlisansı bitirmiş oluyorlar ve emeğinin karşılığını alacaklar. Hayatın basamaklarını tek tek aşabilmek için eğitim devam eden bir süreçtir, bundan sonraki hayatınızda da muhakkak ki kendinizi donatmanız gerekiyor" dedi.

Siverek MYO Müdürü Prof. Dr. İbrahim Hayoğlu ise, eğitimlerini tamamlayan öğrencilere meslek hayatında başarılar dileyerek, hayatlarının her döneminde kendilerini geliştirmelerini istedi. 

Belediye Başkanı Resul Yılmaz ise eğitim alanında öğrenilen bilgilerin hayat içerisinde uygulanınca anlam kazanacağını ve geri dönüşlerin olacağını söyledi. 

Konuşmaların ardından çeşitli bölümlerde dereceye giren öğrencilere protokol tarafından plaket verildi. Diplomalarını alan Mezun olan 80 öğrenci keplerini fırlattı.

Törende öğrenciler Siverek Belediyesi müzik grubu tarafından seslendirilen eserlerle eğlendi.