Siverek'te maaşı kesilen 70 emekliye müjde

Siverek'te maaşı kesilen 70 emekliye müjde
Siverek'te maaşı kesilen 70 emekliye müjde
ŞANLIURFA (AA) - Siverek Gıda Maddeleri Odası Başkanı Vahit Sevdalı, ilçede emekli maaşı kesilen 70 esnafın maaşının tekrar bağlanacağını...

ŞANLIURFA (AA) - Siverek Gıda Maddeleri Odası Başkanı Vahit Sevdalı, ilçede  emekli maaşı kesilen 70 esnafın maaşının tekrar bağlanacağını bildirdi.

Sevdalı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1995 yılında evrak eksiklikleri nedeniyle maaş alan 70 esnaf emeklisinin maaşlarında kesinti yaşandığını hatırlattı.

Söz konusu eksikliklerin giderilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile iletişime geçtiklerini ve eksikliklerin giderildiğini belirten Sevdalı, emekli maaşı kesilen hak sahiplerine, emeklilik maaşının tekrar bağlanacağını söyledi.

Sevdalı, hak sahiplerinin maaşlarını alabilmesi için Sosyal Güvenlik İl Kurumuna müracaata bulunması gerektiğini dile getirerek şunları kaydetti:

"Hayatta olan üyelerimizin kendisi hayata olmayanların ise hak sahibi olan yakınları Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne başvurmaları halinde tekrar emekli maaşında yaralanabilecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi isteyen hak sahiplerimiz odamıza müracaat edebilir. Elimizden gelen kolaylığı yapmaya çalışıyoruz."