Siverek'teki doğal güzellikler fotoğrafla tanıtılacak

Siverek'teki doğal güzellikler fotoğrafla tanıtılacak
Siverek'teki doğal güzellikler fotoğrafla tanıtılacak
ŞANLIURFA (AA) - Siverek ilçesinde saklı cennet olarak bilinen Takoran Vadisi, Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyelerinin çalışmalarıyla...

ŞANLIURFA (AA) - Siverek ilçesinde saklı cennet olarak bilinen Takoran Vadisi, Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyelerinin çalışmalarıyla tanıtılması planlanılıyor.

Dernek üyeleri ile Siverek Halk Eğitim Merkezi Fotoğrafçılık kursu kursiyerlerinin oluşan grup   Atatürk Barajı'nda su tutulmasıyla birlikte bölgede oluşan doğal güzellikleri ile günlük yaşantıyı fotoğrafladı.  Bölgede çekilen fotoğraflar,  yakın bir zamanda düzenlenmesi planlanan sergide vatandaşların beğenisine sunulacak.

Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği ( ŞUFSAD) Başkanı Bünyamin Çadırcı, yaptığı açıklamada, derneğin 2004 yılından beridir bölgede çeşitli çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Düzenleyecekleri serginin bölge tanıtımına katkı sağlayacağını belirten Çadırcı şunları kaydetti:

"İlimizi ve ilçelerimizi tanıtmayı amaçlıyoruz. Bugüne kadar onlarca sergi açtık, bine yakın fotoğraf sanatçısını ağırladık. Bu kapsamda saklı cennet Takoran'ı Türkiye 'ye tanıtmak istiyoruz. Burası gerçekten bir doğa harikası ancak henüz keşfedilmemiş bir bölge. Bu doğal güzellikleri fotoğraflarımızla belgelemeyi hedefliyoruz."