Sur'daki tarihi camiye terör saldırısı

Sur'daki tarihi camiye terör saldırısı
Sur'daki tarihi camiye terör saldırısı
- Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: "Camiye yapılan saldırı provokatif amaçlıdır, vatandaşlarımızı sağduyuya davet ediyoruz"

ŞANLIURFA (AA) - Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki tarihi camiye yönelik terör saldırısına ilişkin, "Camiye yapılan saldırı provokatif amaçlıdır, vatandaşlarımızı sağduyuya davet ediyoruz" dedi. 

Bayraktutar, AA muhabirine, Osmanlı eseri Fatihpaşa Camisi'ne (Kurşunlu Camisi) yapılan saldırının Müslümanları üzdüğünü söyledi.

Kutsal değerler ve özellikle cami saldırılarının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Bayraktutar, olayı gerçekleştiren kirli odakları kınadıklarını belirtti.

Bölge insanının, birlik ve beraberliği bozmaması gerektiğini dile getiren Bayraktutar, şöyle konuştu:

"Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki vatandaşlarımız arasında ayrıştırma çalışması yapıyorlar. Son dönemde bölge halkını İslami yaşayıştan uzaklaştırmayı hedefleyen birtakım iş ve olaylara girişiyorlar. Camiye yapılan saldırı provokatif amaçlıdır, vatandaşlarımızı sağduyuya davet ediyoruz. Aslında bu saldırı o bölgede yaşayan halkın kutsal değerlerine yapılmıştır. İnanan ve inanmayan insanlar arasında bir ayrımcılık yapılmaya çalışılıyor. Bölgede yüzyıllardır süren birlik ve beraberliğimizi bu tür saldırılar engelleyemez."