Suriye'de bacaklarını kaybeden çocuk mendil satarak ailesine bakıyor

Suriye'de bacaklarını kaybeden çocuk mendil satarak ailesine bakıyor
Suriye'de bacaklarını kaybeden çocuk mendil satarak ailesine bakıyor
- Esed'e bağlı savaş uçaklarının Halep'e yönelik hava saldırısında 2 bacağını kaybeden 14 yaşındaki Mehmet İbrahim, Şanlıurfa'da mendil satarak ailesinin geçimini karşılıyor

ŞANLIURFA (AA) - Ülkesindeki iç savaşta iki bacağını ve babasını kaybeden 14 yaşındaki Suriyeli çocuk , mendil satışından elde ettiği gelirle ailesinin geçimini sağlıyor. 

Beşşar Esed'e bağlı savaş uçaklarının geçen yıl Halep'e yönelik hava saldırısında yıkılan evlerinin enkazından yaralı çıkarılan Mehmet İbrahim'in, kaldırıldığı hastanede 2 bacağı kesildi. Bombardımanda babasını da kaybeden İbrahim, annesi ve 3 kardeşiyle 2 ay önce  Türkiye 'ye sığındı.

Daha sonra Şanlıurfa'ya yerleşen Suriyeli ailenin geçimini ise Mehmet İbrahim karşılıyor. Kesilen bacağına protez takılan Suriyeli çocuk, sokakta mendil satıyor. 

İbrahim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kardeşleri küçük olduğu için ailesine kendisinin baktığını söyledi. 

Günde ortalama 10 lira kazandığını ifade eden İbrahim, "Koltuk değnekleriyle yürümek zor ama buna rağmen her gün yaklaşık 1 kilometre yürüyorum. Mendil satışından elde ettiğim gelirle ailemin masraflarını karşılıyorum. Kazancımız yetmiyor ancak hayırsever Türk halkı bize destek oluyor" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Şanlıurfa

  ,

  Türkiye

  ,

  Çocuk

  ,

  Hava

  ,

  lira