Suriye'deki iç savaş

Suriye'deki iç savaş
Suriye'deki iç savaş
- Tel Abyad bölgesindeki çatışmalardan atıldığı tahmin edilen bir mermi, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki bir eve isabet etti - Ev sahibi Yalçınkaya: - "Durumu polise bildirdik onlarda mermiyi aldı. Dün akşamdan beri çok korkuyoruz. Çok şükür Allah bizi korudu"

ŞANLIURFA (AA) - Halep'e bağlı Tel Abyad kentinde DAEŞ ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalardan atıldığı değerlendirilen bir mermi Akçakale ilçesindeki bir eve isabet etti.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü DAEŞ ile bölgedeki Kürt grup arasındaki çatışmalardan atıldığı tahmin edilen mermi, sınıra yakın Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki bir evde maddi hasara neden oldu.

Ev sahibi Mehmet Yalçınkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, evde oturdukları sırada bir gürültü duyduklarını ve korktuklarını söyledi.

Evinin duvarında delik oluştuğunu aktaran Yalçınkaya, "Olay esnasında aşağı kattaydık sesleri duyunca yukarı çıktık ve mermiyi gördük. Durumu polise bildirdik onlarda mermiyi aldı. Dün akşamdan beri çok korkuyoruz. Çok şükür Allah bizi korudu" dedi.


    ETİKETLER:

    Tel Abyad

    ,

    Akçakale