Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine yardım

Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine yardım
Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine yardım
- Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından temin edilen iki tır yardım malzemesi, Suriye'ye gönderildi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa İnsani Yardım Platformunca temin edilen iki tır yardım malzemesi, Suriye'deki ihtiyaç sahipleri için yola çıkarıldı.

Platformun "Sınır Ötesine Yardım Kampanyası" çerçevesinde topladığı gıda, içme suyu, ilaç, oyuncak ve giysilerin, Suriyelilere ulaştırılmasına devam ediliyor.

Bu kapsamda sağlanan iki tır yardım malzemesinin Suriye'nin Kobani ve Atme bölgelerine gönderilmesi dolayısıyla, platformun Paşabağı Mahallesi'ndeki merkezinde tören düzenlendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, yaptığı konuşmada, Suriyelilerin, yıllardır devam eden savaşa rağmen ayakta kalmaya çalıştığını söyledi.

Platform gönüllülerinin özverili çalışmalarıyla sınır ötesine yardımların ulaştırıldığını anlatan Çiftçi, "Yardımda bulunacak tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, elinden geleni yapması gerekiyor. Muhakkak suretle bu bir insanlık görevidir. Yardımlar noktasında tüm vatandaşlarımız elinden geleni yaptı" dedi.

- "Sevgimiz ve merhametimizle bu insanları kucakladık"

Platform Başkanı Osman Gerem, 5 yıldır hem Türkiye hem de Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine destek vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Devletin ve milletin katkısıyla yardım çalışmalarını yürüttüklerini dile getiren Gerem, bugüne kadar sınır ötesine 221 tır ihtiyaç malzemesi gönderdiklerini belirtti.

Gerem, Şanlıurfa ve ilçelerinde kendi imkanlarıyla hayata tutunan yaklaşık 450 bin sığınmacıya da 850 tıra yakın yardım ulaştırdıklarını bildirdi.

Hayırseverlere destekleri için teşekkür eden Gerem, "Tarih boyunca mazlumların yanında yer aldığımız gibi bugün de yanlarında olmaya devam ediyoruz. Sevgimiz ve merhametimizle bu insanları kucakladık, evimizi ve ekmeğimizi şimdiye kadar paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.