Suriyeli sığınmacılara gıda yardımı

Suriyeli sığınmacılara gıda yardımı
Suriyeli sığınmacılara gıda yardımı
ŞANLIURFA (AA) - Deniz Feneri Derneği ile Viranşehir Derneği, Şanlıurfa'da çadır kentlerin dışında kalan ve yaşamlarını kendi olanaklarıyla sürdüren...

ŞANLIURFA (AA) - Deniz Feneri Derneği ile Viranşehir Derneği, Şanlıurfa'da çadır kentlerin dışında kalan ve yaşamlarını kendi olanaklarıyla sürdüren Suriyeli sığınmacılara gıda yardımında bulundu.

Viranşehir Derneğince yağ, şeker ve bulgur gibi temel gıda maddelerinin bulunduğu yardım paketleri sığınmacılara ulaştırıldı.

Dernek Başkanı Mustafa Karadaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 yılı aşkın süredir Şanlıurfa'da yaşayan Suriyelilere yardım yaptıklarını söyledi.

Faaliyetlerine zaman zaman yurt dışından da destek geldiğini belirten Karadaş, katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür etti.

Karadaş, imkanları ölçüsünde sığınmacılara desteklerini sürdüreceklerini ifade ederek, "Yardım çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Amacımız bir nebze de olsa onlara katkıda bulunmak. Bunu yaptığımız için çok mutluyuz. Önemli olan mazlumun duasını almaktır, inşallah aldığımızı düşünüyoruz" dedi.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi tarafından temin edilen 25 ton un da Şanlıurfa'da sığınmacılara dağıtılmaya başladı.