Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Saldırıda ayağından yaralanan Genç: - "Açıklama bitmek üzereyken bir anda kafamı çevirdim arkaya doğru, bir ateş gördüm" - Kolundan yaralanan Öz: - "Patlamayla ilgili tahminimiz yok, araştırılıyor ama biz 'canlı bomba olabilir' diye düşünüyoruz"

ŞANLIURFA (AA) - Suruç'taki terör saldırısında yaralananlar, yaşadıklarını AA ekibine anlattı.

Ayağından yaralanan Derviş Genç , sabah saatlerinde  İstanbul 'dan otobüsle yaklaşık 30 arkadaşıyla ilçeye geldiklerini söyledi.

Olayın bir anda meydana geldiğini belirten Genç, ayağından yaralandığını anlattı.

Genç, saldırının kültür merkezinin önünde basın açıklaması yaptıkları esnada olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

"Açıklama bitmek üzereyken bir anda kafamı çevirdim arkaya doğru, bir ateş gördüm. Ondan sonra ateş, toz bulutları ve burnumuza yanık doku kokuları geldi. Biz o arada yere düşmüştük. Ondan sonra alandan ayrılmaya başladık. Genelde televizyonlarda izleriz, 'bir patlama olur, arkasından ikincisi olur' düşüncesiyle alandan ayrıldık. Daha sonra tekrar dönüp yaralı arkadaşlara yardımcı olmaya çalıştık. 

Tanıdığım arkadaşlarım iyi ancak tanımadığım çok sayıda kişinin hastanede önümden geçtiklerini görünce çok üzüldüm. Diğer arkadaşlarıma bir şey olmuşsa da bilmiyorum."

- "O anda kaçıştık, tekrar dönüp yaralılara yardıma çalıştık"

Kolundan yaralanan Hakan Öz de olay esnasında merkezin önünde yaklaşık 200 kişinin bulunduğunu söyledi.

Merkezde  Türkiye 'nin farklı kentlerinden gelen gençlerin bulunduğuna dikkati çeken Öz, "Sabah 07.00'de buraya indik, dinlendik, kahvaltı yaptık. Basın açıklaması sırasında pankart tutuyorduk, bir anda patlama oldu. O anda kaçıştık, tekrar dönüp yaralılara yardıma çalıştık. Sonra biz de tedavi için hastaneye geldik. Patlamayla ilgili tahminimiz yok, araştırılıyor ama biz 'canlı bomba olabilir' diye düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

Kafasından hafif yaralanan İsmet Yılmaz da olay esnasında bayıldığını ve hiçbir şey hatırlamadığını dile getirdi.