Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- İçişleri Bakanı Öztürk: "Suruç'ta şu an itibariyle 30 kaybımız var. Sonuç itibariyle son derece üzücü bir terör olayı ile karşı karşıyayız" - "Saldırının canlı bomba olduğunu düşünüyoruz. Canlı bombanın kimliği ile ilgili henüz net bir isim belirlenmiş değil, bir süre sonra onu da tespit edeceğiz"

ŞANLIURFA (AA) -  İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Suruç'taki terör saldırısına ilişkin,  "Suruç'ta şu an itibariyle 30 kaybımız var. Sonuç itibariyle son derece üzücü bir terör olayı ile karşı karşıyayız" dedi.

Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ile Şanlıurfa'ya gelen İçişleri Bakanı Öztürk'ü, havaalanında Şanlıurfa Vali Vekili Meral Uçar karşıladı.

Burada AA muhabirine açıklama yapan Öztürk, Suruç ilçesinde bugün saat 12.00 sıralarında bir saldırı meydana geldiğini belirterek, olayda yaralananların bir kısmının taburcu edildiğini, bir kısmının ise Şanlıurfa ve Suruç'taki hastanelerde tedavilerinin sürdüğünü söyledi.

Saldırıyı lanetlediklerini ifade eden Öztürk, "Suruç'ta şu an itibariyle 30 kaybımız var. Sonuç itibariyle son derece üzücü bir terör olayı ile karşı karşıyayız. Olayı lanetliyoruz, bu menfur saldırıda ölen bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz" diye konuştu.

Olay yerinde incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya geldiklerini vurgulayan Bakan Öztürk, kentte gelecek diğer bakanlarla bir kez daha saldırıyı değerlendireceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Yeni bir bilgi olursa sizinle paylaşırız. Saldırının canlı bomba olduğunu düşünüyoruz. Canlı bombanın kimliği ile ilgili henüz net bir isim belirlenmiş değil, bir süre sonra onu da tespit edeceğiz. Tespit ettikten sonra bağlantılarını tespit edip akabinde kamuoyuna açıklayacağız."