Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Olay yerindeki cenazeler, savcıların incelemesinin ardından otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumuna gönderildi

ŞANLIURFA (AA) - Suruç ilçesindeki patlamada olay yerinde hayatını kaybedenlerin cenazeleri, incelemenin ardından otopsi için Gaziantep Adli Tıp kurumuna gönderildi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen 3 savcı patlamanın meydana geldiği kültür merkezi bahçesinde yaklaşık 5 saat inceleme yaptı. 

Olay yerinde hayatını kaybeden 21 kişinin kimlik bilgileri ve ölümüne ilişkin yapılan çalışmalara UMKE, AFAD ve itfaiye ekipleri de katıldı.

Patlamanın meydana geldiği bahçede olay yeri inceleme ekipleri delilleri toplarken, bomba imha uzmanları bölgede inceleme yaptı.

Jandarma ve polis ekipleri ,11 Nisan Caddesi'nde  güvenlik önlemi alarak, vatandaşların olay yerine yaklaşmasına izin vermedi.

Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi de olay yerine gelerek, savcılarla görüştü, yetkililerden bilgi aldı.

Patlama nedeniyle kültür merkezinin giriş kapısı ile ön cephede hasar oluştuğu, hayatını kaybedenlere ait eşyaların da çevreye savrulduğu görüldü.

Cenazeler, olay yerindeki çalışmanın ardından otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Bu arada Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri de kültür merkezi önünde slogan atmak isteyen grubu bölgeden uzaklaştırdı. Gruptaki bazı kişilerin uzaklaşırken polise pet şişe ve taş attığı görüldü.

Bomba imha uzmanları da bölgede inceleme yaptı.