Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati: "30 vatandaşımızı kaybettik, 74 yaralı var" - "Hepimizin bir olup, bu coğrafyada oynanmak istenen oyunları, burada yaşayan vatandaşlarla bertaraf edecek gücü göstermemiz gerekiyor"

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Şanlıurfa Milletvekili Nureddin Nebati, Suruç'taki terör saldırısına ilişkin,  "30 vatandaşımızı kaybettik, 74 yaralı var" dedi.

Şanlıurfa'da bulunan Nebati, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suruç'ta meydana gelen elim hadisenin herkesi derinden yaraladığını söyledi.

Yaralıların Şanlıurfa ve Suruç'ta tedavi gördüğünü, bazı yaralıların ise uçak ambulansla Adana'ya sevk edildiğini kaydeden Nebati, şöyle konuştu:

"30 vatandaşımızı kaybettik, 74 yaralı var. Bunlardan 4'ü ağır yaralı. Coğrafyamız bu tür olaylara gebe bir konumda. Yanı başımızdaki Suriye'de otoritenin kaybolmuş olması, öbür tarafta Türkiye üzerinde oyun oynayanların milli birlik, beraberlik ve kardeşlik hukukumuza karşı geliştirmiş oldukları bu eylemleri bizi derinden yaralamıştır."

- "Failin bulunması ve adalete teslim edilmesi hepimizin en önemli beklentisidir"

Hükümetin ve güvenlik  güçlerinin olayın üzerine gittiğini vurgulayan Nebati, şunları kaydetti:

"Faillerin bulunması konusunda gerekli çalışmalar yapılıyor. İçişleri Bakanımız burada, hastanedeki yaralılarımızı ziyaret edeceğiz. Bir an önce failin bulunması ve adalete teslim edilmesi hepimizin en önemli beklentisidir. Bunun ötesinde hepimizin bir olup, bu coğrafyada oynanmak istenen oyunları, burada yaşayan vatandaşlarla bertaraf edecek gücü göstermemiz gerekiyor."

- Kurtulmuş Şanlıurfa'da

Öte yandan,  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de Şanlurfa'ya geldi. Valiliğe geçen Kurtulmuş ve Çelik burada İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Vali İzzetin Küçük ve diğer ilgili kurumların temsilcileriyle düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı.