Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Suruç'taki terör saldırısında yaralananları hastanede ziyaret etti - Demirtaş: - "Başhekiminden güvenliğine kadar tüm sağlıkçılarımıza yaralılar için gösterdikleri üst düzey duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum"

ŞANLIURFA (AA) - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Suruç'taki terör saldırısı nedeniyle yaralananları hastanede ziyaret etti.

Şanlıurfa'da bulunan Demirtaş, Suruç'ta dün gerçekleştirilen terör saldırısında yaralananların tedavi gördüğü Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldi.

Hastane önünde yetkililer tarafından karşılanan Demirtaş, daha sonra yaralıların tedavi gördüğü bölüme geçti.

Demirtaş'a hastanenin başhekim yardımcısı Yakup Çelik, yaralıların durumu hakkında bilgi verdi.

Görüştüğü yaralılardan Yasin Can ile Sibel Işık'a geçmiş olsun dileklerini ileten Demirtaş, yaralılarla taburcu olduktan sonra da görüşeceğini söyledi.

Demirtaş, hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bu hastanemizde 4 yaralı var, ikisinin durumu kritik. 24 yaralı bu hastanede tedavi görmüş. Yaralılar kendilerine çok iyi bakıldığını söyledi. Başhekiminden güvenliğine kadar tüm sağlıkçılarımıza yaralılar için gösterdikleri üst düzey duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Yaklaşık yarım saat süren ziyarette Demirtaş'a, HDP Şanlıurfa Milletvekilleri Osman Baydemir ve Dilek Öcalan ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile bazı partililer eşlik etti.

Demirtaş, hastane ziyaretinin ardından, Şanlıurfa'dan ayrıldı.