ŞUSKİ'den DEDAŞ'a suç duyurusu

ŞUSKİ'den DEDAŞ'a suç duyurusu
ŞUSKİ'den DEDAŞ'a suç duyurusu
- ŞUSKİ: "Şanlıurfa kent merkezi ve ilçelerimizde yaşanan ve yaşanacak olası elektrik kesintilerinden kaynaklı içme suyu aksaklıklarının sorumlusu DEDAŞ İl Müdürlüğüdür"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. hakkında, "keyfi ve hukuksuz olarak bazı içme suyu tesislerinin elektriklerinin kesildiği" iddiasıyla  suç duyurusunda bulundu.

ŞUSKİ'den yapılan yazılı açıklamada, merkez ve ilçelerde içme suyu ve arıtma tesislerine ait elektrik abonelerinin borçlarının düzenli olarak ödenmesine, cari borcu bulunmamasına ve devir alınan borçlarla ilgili elektriklerin kesilmemesi yönünde 4. Asliye Hukuk Mahkemesince ihtiyati tedbir kararı alınmış olmasına rağmen keyfi ve hukuksuz olarak bazı içme suyu tesislerinin elektriklerini kesen DEDAŞ yetkililerinin cezalandırılması için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Kesintilerin keyfi uygulandığı iddia edilen açıklamada, şunları kaydedildi:

"Mevcut durumdan DEDAŞ İl Müdürlüğüne bilgi verilerek, bu hukuksuz eylemlerinden vazgeçmeleri, haksız biçimde kesilen elektriğin tekrar bağlanması ve bir daha abonelerin elektriklerinin kesilmemesi için yazışmalar yapılmıştır. Şanlıurfa kent merkezi ve ilçelerimizde yaşanan ve yaşanacak olası elektrik kesintilerinden kaynaklı içme suyu aksaklıklarının sorumlusu DEDAŞ İl Müdürlüğüdür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

Bu arada Siverek Belediyesi zabıta ekiplerinin, ilçedeki 7 su kuyusunun elektriğini kesen DEDAŞ'ın Siverek Başmühendislik binasını, ruhsatı olmadığı gerekçesiyle mühürlediği öğrenildi.