"Tecrübe Konuşuyor" Projesi

"Tecrübe Konuşuyor" Projesi
"Tecrübe Konuşuyor" Projesi
- Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği proje kapsamında, Spor Programcısı Ersin Düzen ile Oyuncu ve Film Yapımcısı Hasan Kaçan gençlerle buluştu

ŞANLIURFA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Tecrübe Konuşuyor" Projesi kapsamında, Spor Programcısı Ersin Düzen ile Oyuncu ve Film Yapımcısı Hasan Kaçan gençlerle bir araya geldi.

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda, Erdoğan Arıkan'ın moderatörlüğünde, Ersin Düzen ile Hasan Kaçan deneyimlerini ve yaptıkları çalışmaları katılımcılarla paylaştı.

Düzen, katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken yıllar önce Şanlıurfa'ya geldiğini ve bugün kentin çok geliştiğini belirtti.

Bir katılımcının Düzen'e "hiç çapkınlık yaptınız mı?" şeklindeki sorusu salonda gülüşmelere neden olurken, Arıkan, "Ersin bu soruyu 'pas' geçebilirsin" dedi.

Oyuncu Hasan Kaçan ise projenin gençler için çok önemli olduğunu vurgulayarak, programı düzenleyenlere teşekkür etti.

Katılımcıların sorunlarına esprilerle karşılık veren Kaçan'a gençler alkışlarla cevap verdi.

Katılımcıların "Hedeflediğiniz yerde misiniz?" sorusuna Kaçan: "Evet, ben hep karikatür yapıp geçineceğimi düşünüyordum ama baktığımda çok daha iyi yerlere gelmişim"  diyerek cevaplandırdı.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sedat Davulcu, projenin alanlarında tanınmış bilgi ve tecrübe sahibi kişileri gençlerle buluşturarak, onlara bilgi ve tecrübelerini aktarmak olduğunu belirtti.

Söz konusu projeyle gençlerin bilgi, görgü ve öz güvenlerini arttırmayı amaçladıklarını ifade eden Davulcu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, "Tecrübe Konuşuyor" Projesini çok önemsediğini kaydetti.