TEOG Sınavı

TEOG Sınavı
TEOG Sınavı
- Şanlıurfa'da sınava 42 bin 770 öğrenci katıldı

ŞANLIURFA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığınca ( MEB ) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumu başladı.

Kent genelinde 507 okulda gerçekleştirilen ve 16 bin 300 öğretmenin görev aldığı sınavlarda 42 bin 770  öğrenci ter döktü.

Öğrenciler, ilk ders yazılısı için saat 08.30'dan itibaren sınıf öğrenci yoklama listelerinde belirtilen salonlara alındı. Sınav salonlarına, saat fonksiyonu dışında özellikleri olan saat, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi ile çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz ve radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar alınmadı.

Bugün yapılan birinci oturumda Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi sınavı gerçekleştirildi. Her ders yazılısında, 20 sorunun yanıtlanması için öğrencilere 40'ar dakika süre verildi. Dinlenme süresi ise 30'ar dakika oldu.

Sınavların ikinci gününde yarın öğrenciler fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava katılacak.

Okullarda incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, sınavlarda herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

İlci, öğrencilere başarı diledi.