Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Şanlıurfa'da araçlarına Türk bayrağı asan gençler kent merkezinde konvoy oluşturarak terör örgütü PKK'yı protesto etti

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da araçlarına Türk bayrağı asan gençler  kent merkezinde konvoy oluşturarak terör saldırılarına tepki gösterdi.

GAP Arena Stadı'nın önünde bir araya gelen gençler araçlarını Türk bayraklarıyla donattı. Şehitler için saygı duruşunda bulunan grup daha sonra İstiklal Marşı'nı okudu.

Ardından şehir merkezinde çok sayıda araçla konvoy oluşturan gençler "kahrolsun PKK ", "şehitler ölmez, vatan bölünmez", "askere, polise kalkan eller kırılsın", "Türk, Kürt kardeştir, PKK kalleştir" sloganları attı.

Şehir turunun tamamlanmasının ardından grup adına gazetecilere açıklama yapan Mahmut Onur, kentte Türk ve Kürtlerin yüzyıllar boyunca kardeşçe yaşadığını söyledi.

Bazı dış güçlerin Türkiye 'deki birlik ve beraberliği bozmaya çalıştığını belirten Onur, "Bu vatanı kurtarmak için Türk, Kürt ve Araplar olarak aynı cephede savaştık. Bugün de bir arada olmaya devam ediyoruz. Türk, Kürt ve Arap gençler olarak bir aradayız. Bir ömür boyu, huzurlu bir ülkede yaşamak için kararlıyız" diye konuştu.