TOKİ Basın Sitesi Anahtar Teslim Töreni

TOKİ Basın Sitesi Anahtar Teslim Töreni
TOKİ Basın Sitesi Anahtar Teslim Töreni
- Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "13 yılda Türkiye'de 685 bin konut yaptık. Birileri yuva yıkmaya çalışırken Allah'a şükür biz yuva yapıyoruz"

ŞANLIURFA (AA) - Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Faruk Çelik, "13 yılda Türkiye 'de 685 bin konut yaptık. Birileri yuva yıkmaya çalışırken Allah'a şükür biz yuva yapıyoruz" dedi.

Çelik, kent merkezindeki  spor salonunda gerçekleştirilen TOKİ Basın Sitesi Anahtar Teslim Töreninde yaptığı konuşmada, partisinin iktidarı döneminde Türkiye'de çok sayıda hizmetin faaliyete geçtiğini söyledi.

Çelik, hizmet sevdalısı olduklarını ve tek gayelerinin ülkeyi kalkındırmak olduğunu vurgulayarak, bu anlamda yeniden iktidara geleceklerine inandığını kaydetti.

Ev sahibi olmak isteyenin yanında olduklarını anlatan Çelik, şöyle konuştu:

"13 yılda Türkiye'de 685 bin konut yaptık. Birileri yuva yıkmaya çalışırken Allah'a şükür biz yuva yapıyoruz. Yuva yıkan ile yapan arasında o kadar çok fark varki bunları vatandaşlarımızın çok iyi ayırt edeceğini düşünüyorum. Her yere adil hizmet götürdük, benim geldiğim şehirde (Bursa) 10 binlerce toplu konut var. 10 binin üzerinde konut yapılmış, bu kentte o kadar konut yapılmamış ancak Şanlıurfa o kente yetişecek hatta onu da geçecek. Dar gelirli, mağdur ve eve ihtiyacı olan vatandaşımız dert etmesin devlet yanında, TOKİ yanında hiç endişe etmesin. Böyle temeller atıp Ankara 'ya gitme dönemi bitti. Temel at, Ankara'da yat dönemi yok, temel at, çalış ve terle karşılığını gör."

Siyasette laf üretme döneminin bittiğini dile getiren Çelik, artık eserlerin üretilmesi gerektiğine dikkati çekti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de kentte daha iyi konutların kısa sürede hizmete gireceğini belirtti.

Özellikle TOKİ'nin son yıllarda şehirlerin mimari ve iklim yapılarına uygun konutlar yaptığını hatırlatarak, bölgede herkesi ev sahibi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından konutların anahtarı protokol üyelerince 229 hak sahibine teslim edildi.