Trafik kurallarına uydular üye oldular

Trafik kurallarına uydular üye oldular
Trafik kurallarına uydular üye oldular
- Türk Riders Motosiklet Kulübünün, bir yıl süreyle trafik kurallarını ihlal etmeme ve 5 bin kilometre mesafe katetme gibi şartlarını yerine getiren motosikletçiler, törenle üyeliğe kabul edildi -Eski Devlet Bakanı Tüzmen: -"Motorcular düzgün, dürüst ve ülkesini seven insanlardır"

ŞANLIURFA (AA) - Motosiklet tutkunlarını aynı çatı altında toplayan Türk Riders Motosiklet Kulübünün, bir yıl süreyle trafik kuralı ihlali yapmama ve 5 bin kilometre mesafe katetme gibi şartlarını yerine getiren motosikletçiler, törenle üye oldu. 

Türkiye'nin farklı yerlerinden motosikletçiler, bahar sürüşleri için Türk Riders Motosiklet Kulübü organizasyonu ile Halfeti ilçesinde bir araya geldi.

Eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen'in de katıldığı, Birecik Baraj Gölündeki bir teknede gerçekleştirilen organizasyonda, kulübün, 1 yıl boyunca trafik kurallarını ihlal etmeme ve 5 bin kilometre mesafe kat etme şartını yerine getiren 3 motosikletçi için üyeliğe kabul töreni düzenlendi.

Türk Riders Motosiklet Kulübünün "üyelik andı"nı okuyan yeni üyeler, motosikletlerini, milli ve ahlaki değerlere saygı çerçevesinde kullanacakları sözü verdi. 

Daha sonra Tüzmen ve diğer yetkililer, yeni üyelere kulüp armalı yelekler giydirdi.

-"Diğer araçlar için örnek olmalı"

Eski Devlet Bakanı Tüzmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür kulüplerin belli kurallar koymasının "sevindirici" olduğunu söyledi.

Motosikletçilerin, trafikteki diğer araçlar için örnek olması gerektiğini belirten Tüzmen, "Bu arkadaşlarımız ay yıldızlı bayrağımızı her yerde dalgalandırıyor. Motosikletlerini de güzel, akıllı ve kaidelere uyarak kullanıyor. Motorcular düzgün, dürüst ve ülkesini seven insanlardır" ifadesini kullandı.

Türk Riders Motosiklet Kulübü Koordinatörü Mehmet Sevim de iç tüzükleri gereği belirledikleri kurallara uyanları üyeliğe kabul ettiklerini belirterek, "Motosiklet ruhu aslında bir özgürlüktür. Şanlıurfa'da da bunu en güzel Halfeti'de yapabileceğimizi düşündük. Tekneye bindik çünkü sular da ucu bucağı olmayan bir denizdir ve özgürlüktür. Özgürlüğümüzü farklı bir şekilde ifade etmek için bu töreni yaptık" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Şanlıurfa

  ,

  Türkiye

  ,

  Kulüp