Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonası'na doğru

Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonası'na doğru
Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonası'na doğru
- Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç: - "Mayıs ayında düzenlenecek dünya şampiyonasına seçilecek yıldız ve genç bayanlar Türkiye kadrosu Şanlıurfa'da belirlenecek"

ŞANLIURFA (AA) -  Türkiye Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Boks Şampiyonası 11-17 Ocak tarihlerinde Şanlıurfa'da yapılacak.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, şampiyona öncesi Şanlurfa Valisi İzzetin Küçük'ü ziyaret etti.

Görüşmenin ardından Valilik toplantı salonunda gazetecilere açıklama yapan Gözgeç, şampiyonanın verimli geçeceğine inandığını söyledi.

Şampiyonanın yıldız, genç ve büyük bayanlar olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirileceğini belirten Gözgeç, turnuvada Türkiye'nin dört bir yanından sporcuların ringe çıkacağını ifade etti.

Şampiyonaya önem verdiklerini aktaran Gözgeç, "Mayıs ayında düzenlenecek dünya şampiyonasına seçilecek yıldız ve genç bayanlar Türkiye kadrosu Şanlıurfa'da belirlenecek. Ayrıca uzun vadeli hedeflerimizden biri de 2016 Rio Olimpiyatları'na hazırlanmak. Onun çekirdek kadrosu da yine burada oluşacak. Şampiyonaya 800 civarında sporcu, 200 de antrenör katılacak" dedi.

Vali Küçük de  tarım ve turizmde olduğu gibi sporda da Şanlıurfa'nın bölgenin merkezi olmasını arzuladıklarını ifade etti.

Kentteki genç nüfus oranını yüksek olduğuna dikkati çeken Küçük, şöyle konuştu:

"Şampiyona görkemli ve heyecanlı geçecek. Kentimize Türkiye'nin her köşesinden sporcular gelecek. Bu etkinlik ve katılan sporcular sayesinde bir hafta boyunca Şanlıurfa'nın ismi Türkiye'nin her köşesinde yankılanacaktır. Biz de gelen misafirlerimizi Şanlıurfa'ya ve Şanlıurfalılara yakışır şekilde ağırlayacağız."