Türkiye Muay Thai 2015 Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonası

Türkiye Muay Thai 2015 Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonası
Türkiye Muay Thai 2015 Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonası
- Şanlıurfa'da gerçekleştirilen şampiyonanın final müsabakaları yapıldı - Federasyon Başkanı Durna: "Bölgedeki birçok genç çok iyi mücadele ediyor, gelecek için umut veriyor"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da düzenlenen Muay Thai Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonaya 8 ilden 150 sporcu katıldı.

Muay Thai Federasyonu Başkanı Halil Durna ve Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, kilolarına göre 8 kategoride ilk 3'e giren sporculara madalyalarını verdi.

Durna, organizasyonun ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu spor dalının son yıllarda ülke genelinde yoğun ilgi görmeye başladığını söyledi.

Zeka ve çabukluk isteyen Muay Thai'yi özellikle gençlere tavsiye ettiklerini aktaran Durna, organizasyona desteğinden dolayı Haliliye Belediyesine teşekkür etti.

Durna, dereceye giren sporcuların Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandığını belirterek, şöyle konuştu:

"3 gündür devam eden bölge şampiyonasını tamamladık. Küçük eksiklerimiz var önemli olan sporumuzu daha da geliştirebilmektir. Sporcularımız kendilerini gösteriyor. Birinci olan sporcularımız Türkiye Şampiyonasında mücadele etmeye hak kazandı. 15 gün sonra Adana'da Türkiye Şampiyonasını düzenleyeceğiz. Orada başarılı olanlar da dünya şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Bölgedeki birçok genç çok iyi mücadele ediyor, gelecek için umut veriyor."