Türkiye'ye sığınan Ezidiler

Türkiye'ye sığınan Ezidiler
Türkiye'ye sığınan Ezidiler
- Karaköprü Belediyesi tarafından temin edilen yardım malzemeleri, ihtiyaç sahibi sığınmacılara dağıtıldı

ŞANLIURFA (AA) - Karaköprü Belediyesi, terör örgütü IŞİD'in saldırılarından kaçarak Viranşehir ilçesine sığınan Ezidilere yardımda bulundu.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları, kış mevsiminin etkisini artırdığı günlerde sığınmacılara yönelik yardımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Karaköprü Belediyesi ve ilçe halkının desteğiyle toplanan yardım malzemeleri Ezidilere ulaştırıldı.

Aralarında Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, yardımcısı İsa Kızıldemir ile Viranşehir Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Burun'un da bulunduğu heyet tarafından yardımlar Viranşehir'deki kampta ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Çiftçi, yardımlara ilişkin yaptığı açıklamada, zor günler geçiren sığınmacılara yardım eli uzattıklarını söyledi.

Şanlıurfa'nın Irak'ın yanı sıra aynı zamanda  Suriye 'den gelen sığınmacılara da uzun süredir ev sahipliği yaptığını belirten Çiftçi, "Daha önce yardımda bulunduğumuz sığınmacılara bugün de destekte bulunduk. 500 kişilik başta gıda, giyim ve battaniyeden oluşan yardım kolilerini sığınmacılara teslim ettik. Yardımların toplanmasında katkı sunan ilçe halkımıza teşekkür ediyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı bozmasın" dedi.

Ezidiler de yardımlarından dolayı belediyeye teşekkür etti.