Türkiye'ye sığınan Suriyeliler

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler
Türkiye'ye sığınan Suriyeliler
- Yardımeli Derneği tarafından Şanlıurfa'daki Suriyelilere dağıtılmak üzere gönderilen bir tır yardım malzemesi kente ulaştı

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'daki Suriyelilere dağıtılmak üzere Yardımeli Derneği tarafından gönderilen 1 tır yardım malzemesi, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu'na teslim edildi.

Platformun Paşabağı Mahallesi'ndeki deposunda düzenlenen teslim töreninde konuşan Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, 3,5 yıldır ülkelerindeki karışıklık nedeniyle zor durumda kalan Suriyelilere yardım etme çabasında olduklarını söyledi. 

Platformun Suriye'ye de yardım götürdüğü hatırlatan Gerem, şunları kaydetti:

"Şanlıurfa'da 489 bin Suriyeli misafirimiz var. İl dışından gelen yardımların yüzde 10'u ancak kent merkezine geliyor. Bu nedenle bizde zaman zaman il dışına çıkarak bu olayları yerinde anlatıyoruz ve yardımların Şanlıurfa'ya gelmesini sağlıyoruz. Bu kapsamda Yardımeli Derneği Başkanı Sadık beyi ziyaret ettik. Daha önce 2 tır göndermişlerdi, şuanda bir tır geldi ve 4 yardım tırı içinde söz aldık."  

Yardımeli Derneği Şanlıurfa Temsilcisi Serpil İpekçi ise, kentteki Suriyelilere dağıtılmak üzere  22 ton un ve battaniye yardımının kendilerine ulaştığını söyledi.

Yardımları platforma teslim ettiklerini aktaran İpekçi, emeği geçen herkese teşekkür etti. 


  ETİKETLER:

  Şanlıurfa

  ,

  Suriye

  ,

  zaman

  ,

  kent