Türkiye'ye sığınan Suriyeliler

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler
Türkiye'ye sığınan Suriyeliler
- Akçakale ilçesindeki çadır kentte gönüllü çalışan Suriyeli sığınmacılara kışlık giysi yardımında bulunuldu

ŞANLIURFA (AA) - Eyyübiye Belediyesi, Akçakale ilçesindeki çadır kentte gönüllü olarak çalışan Suriyeli sığınmacılara kışlık giysi yardımında bulundu.

Kaymakam Eyüp Fırat, Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde düzenlenen dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, 3 yılı aşkındır Türkiye 'nin en büyük çadır kentinde yaklaşık 30 bin Suriyeli misafire ev sahipliği yaptıklarını belirtti.

Suriye'de yaşanan savaşın Suriye ile birlikte Türkiye'yi de etkilediğini ifade eden Fırat, "Devletimiz Türkiye'nin her yerindeki Suriyelilere yaralarını sarma adına yatırım yaptı, ihtiyaçlarını giderdi. Bugün  de Eyyübiye Belediyesi bu kapsamda yardımda bulundu'' dedi. 

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci de sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çadır kentte gönüllü çalışan 507 Suriyeli sığınmacıya kıyafet yardımında bulunduklarını ifade eden Ekinci, Suriyeliler ile Türkler arasında oluşan kardeşliğin gelecek nesillere aktarılmasını temenni ettiğini söyledi.

Akçakale Belediyesi Başkanı Abdulhakim Ayhan ise Eyyübiye Belediyesi'nin yeni kurulmasına rağmen Suriyelilere yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti.