Türkiye'ye sığınan Suriyeliler

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler
Türkiye'ye sığınan Suriyeliler
- İHH, Akçakale ilçesine gelen sığınmacılara su ve gıda yardımında bulunuyor

ŞANLIURFA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Tel Abyad bölgesindeki çatışmalardan kaçarak Türkiye 'ye sığınan Suriyelilere 30 bin şişe su ve 40 bin ekmek yardımında bulundu.

Vakfın Şanlıurfa temsilcisi Behçet Atila, yaptığı açıklamada, yardıma muhtaç insanlara el uzatmaya devam ettiklerini söyledi.

Akçakale ilçesine gelen Suriyelilerin su ve gıda ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını ifade eden Atila, "Son 15 gündür sınır hattında yardımlarımızı sürdürdük. Buraya sevk ettiğimiz ekiplerimiz Suriyelilere 30 bin şişe su ve 40 bin ekmek dağıttı. Bunun yanı sıra battaniye, kek ve meyve suyu desteğinde de bulunduk" dedi. 

Atila, İHH'nın her zaman mazlum ve mağdur halkın yanında olduğunu dile getirdi. 

Daha önce Suruç'a gelen Kobanililere de yardım ettiklerini anlatan Atila, şöyle konuştu:

"Nasıl Kobanililer Suruç'a akın ederken buraya karargah kurduysak bu günlerde de aynı çalışmayı Akçakale'de sürdürüyoruz. İnşallah Akçakale'ye gelen muhacirlere çok yakında daha büyük yardımlarımız olacak. Biz insanların etnik kimliğine göre değil mağduriyetlerine göre yardım yapıyoruz. Tüm bağışçılarımıza ve gece gündüz demeden bu yardım faaliyetlerimizde görev alan çalışan ve gönüllülerimize teşekkür ederiz."

Sığınmacıların şu anda konserve, ekmek, gıda, su, çocuk bezi ve battaniye gibi yardım malzemelerini ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Atila, hayırseverlerden bu tür malzemeleri beklediklerini sözlerine ekledi.