Türkiye'ye sığınan Suriyeliler

Türkiye'ye sığınan Suriyeliler
Türkiye'ye sığınan Suriyeliler
- Suruç AFAD Konaklama Merkezinde kalan 45 Suriyeli çocuk, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın her yıl düzenlendiği gençlik kamplarına gönderildi

ŞANLIURFA (AA) - Suruç AFAD Konaklama Merkezinde kalan 45 Suriyeli çocuk , Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın her yıl düzenlendiği gençlik kamplarına gönderildi.

Merkezden yapılan açıklamaya göre, yaşları 12-17 arasında değişen 45 Suriyeli çocuk, gençlik kampına katılmak üzere Eskişehir'e uğurlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, kamplara gönderilen çocukların orada yeni dostluk ve arkadaşlık ortamı kuracağını belirterek çocukların hayal ettiklerinden çok daha güzel bir hafta geçireceğini söyledi.

Konaklama merkezin birim sorumlusu Mahmut Aksu da, Kobanili çocukların hayatlarında ilk defa tatil heyecanını yaşayacağını kaydetti. 

Bazı çocukların üzerilerinden savaşın etkisini hala atlatamadığını ifade eden Aksu, "Biz de onları bir nebze olsun bu stresli ortamdan ve savaş psikolojisinden uzak tutmak için bir haftalık tatile gönderiyoruz. Çocuklarımız burada beş yıldızlı otelde kendilerine ayrılan özel odalarda diledikleri gibi tatil yapacaklar. Bu tür etkinliklerimiz çadır kentteki tüm çocuklarımız için devam edecek"  dedi.