"Üşüyorum, Yardım Edin" kampanyası

"Üşüyorum, Yardım Edin" kampanyası
"Üşüyorum, Yardım Edin" kampanyası
- AK Parti İstanbul İl Başkanlığının Suriyeli sığınmacılar için düzenlediği kampanya kapsamında toplanan yardımlar Şanlıurfa'ya ulaşmaya başladı - Kampanyaya İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yanı sıra 25 ilçe belediyesi ve vatandaşlar da destek veriyor - Şanlıurfa'daki lojistik merkezde toplanacak yardımlar daha sonra kentteki 500 bin misafire dağıtılacak

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti İstanbul İl Başkanlığı öncülüğünde Suriyeli sığınmacılar için başlatılan "Üşüyorum, Yardım Edin" kampanyası kapsamında temin edilen yardımları taşıyan tırlardan 20'si Şanlıurfa'ya ulaştı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Şube Müdürü Murat Müjdeci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının, "Kış soğuktur üşütür İstanbul'un kardeşliği ısıtır" sloganıyla gönderdiği tırlardan bazısının kente ulaştığını söyledi.

Diğer tırların da en kısa sürede şehre geleceğini belirten Müjdeci, yardımlar için büyük bir lojistik merkez kurduklarını ve çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Yardımların kent içinde dağıtılması için 40 aracın kiralandığını ve tüm sığınmacılara ulaşmayı amaçladıklarını anlatan Müjdeci, "Şehrimizdeki 500 bin misafire ulaşıp yardımları teslim edeceğiz. Onlara Kürt, Arap ve Türk arasında bir ayrım olmadığı hissettireceğiz. Misafirleri kardeşlik şuuruyla soğuk kış gününde ısıtmaya çalışacağız" dedi. 

Müjdeci, gönderilen mobil fırının günde 20 bin ekmek üretim kapasitesine sahip olduğunu aktardı. 

"Üşüyorum, Yardım Edin" kampanyasına İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yanı sıra 25 ilçe belediyesi ve vatandaşlar da destek veriyor. 

Kampanyayla ilgili detaylı bilgiye "www.yardimkonvoyu.com" isimli internet adresinden erişilebiliyor. 

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ile bazı belediye başkanlarının yarın Şanlıurfa'ya gelmesi bekleniyor.