Viranşehir'de 350 bin dönüme pamuk ekildi

Viranşehir'de 350 bin dönüme pamuk ekildi
Viranşehir'de 350 bin dönüme pamuk ekildi
ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, ilçede bu yıl yaklaşık 350 bin dönüm alana pamuk ekildiğini belirtti.Ekinci,...

ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, ilçede bu yıl yaklaşık 350 bin dönüm alana pamuk ekildiğini belirtti.

Ekinci, gazetecilere yaptığı açıklamada, çiftçilerin kendi imkanları doğrultusunda kazdıkları sondaj kuyularından çıkardıkları suyla ürünlerini yetiştirdiklerini ifade etti.

İlçede bu yıl yaklaşık 350 bin dönüm alana pamuk ekildiğini aktaran Ekinci, zaman zaman elektrik kesintileri nedeniyle çiftçinin ürünlerinin kuruma problemi yaşadığını kaydetti.

Ekinci, elektrik kesintilerinin verim kaybına sebep olduğunu anlatarak, " Atatürk Barajı sayesinde bir çok ilçemiz sulu tarım yapabiliyor. Ancak biz halen sulu tarıma geçemedik kendi çabalarımızla kazdığımız sondaj kuyuları aracılığıyla sulama yapıyoruz. Bu yıl elektrik konusunda sıkıntı yaşamazsak verimli bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz" dedi.

Çiftçi Aziz Batur da diğer ilçelerdeki vatandaşların sulama ücretlerinin kendilerininkinden daha düşük olduğunu savunarak, bir an önce diğer meslektaşlarıyla aynı şartlarda tarım yapabilme imkanına kavuşmak istediklerini belirtti.

 


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  elektrik

  ,

  sezon

  ,

  zaman