Viranşehir'de sazan balıkları göletlere bırakıldı

Viranşehir'de sazan balıkları göletlere bırakıldı
Viranşehir'de sazan balıkları göletlere bırakıldı
ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir ilçesinde 3 gölete Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından 12 bin sazan yavrusu salındı.Gıda, Tarım ve...

ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir ilçesinde 3 gölete  Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe  Müdürlüğü tarafından 12 bin sazan yavrusu salındı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen balıklandırma programı çerçevesinde Antalya 'nın Kepez ilçesinden getirilen 12 bin sazan balığı yavrusundan 6 bini Sulutepe Göleti'ne, 3 bini Yayık Göleti'ne 3 bini de Yayık Göleti'ne bırakıldı. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Siraç Yolcu, balıkların büyüyüp üremesi için vatandaşların duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Çalışmadan dolayı ilgililere teşekkür eden Yolcu, "Vatandaşlarımıza diyoruz ki, yasal olmayan yöntemlerle değilde koruyarak avlayın. 2 yıl bu göletlerde avlanma yapmayın. Daha sonra bilinçli bir şekilde balık tutabilirsiniz. Aksi takdirde bilinçsizce avlanma yapılırsa daha önceki yıllarda olduğu gibi bu göletlerde ne su kalır ne de balık" dedi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Sazan

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda