Yağmurdan zarar gören çadırlar iyileştiriliyor

Yağmurdan zarar gören çadırlar iyileştiriliyor
Yağmurdan zarar gören çadırlar iyileştiriliyor
ŞANLIURFA (AA) - Akçakale Belediyesi, yağmurdan etkilenen İlk Adım Yaşam Merkezi'ndeki çadırlar için çalışma başlattı.Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp...

ŞANLIURFA (AA) - Akçakale Belediyesi, yağmurdan etkilenen İlk Adım Yaşam Merkezi'ndeki çadırlar için çalışma başlattı.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp Türkiye'ye sığınan ve Akçakale Belediyesine ait İlk Adım Yaşam Merkezi'ne yerleştirilen Suriyelilerin yaşadığı çadırların pek çoğu dün gece aniden bastıran yağmur sonrası zarar gördü.

Akçakale Belediyesi, merkezde yaşayanlara çadırların yağmur sularından zarar görmemesi için zeminde kullanılmak üzere kum ve briket dağıttı.

İlk Adım Yaşam Merkezi Koordinatörü İbrahim Akkurt, Akçakale Belediyesi olarak Suriyeli misafirlere ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştıklarını belirterek hayırsever kuruluşlardan destek beklediklerini söyledi.

Dün gece aniden bastıran yağmur sonrası merkezdeki bazı çadırların zarar gördüğünü ifade eden Akkurt, "Hemen merkeze gelerek Suriyelilerin ihtiyaçlarını tespit ettik. Belediye Başkanımız Abdulhakim Ayhan'ın talimatıyla çadırları yerden yükseltmek için kum ve briket getirerek çadırlara dağıttık. Belediye olarak çalışmalarımız devam ediyor" dedi.