Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi

Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi
Yol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Tabipler Odası, Dr. Abdullah Biroğul'un Diyarbakır'da uğradığı terörist saldırısını kınadı.Odadan yapılan yazılı...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Tabipler Odası, Dr. Abdullah Biroğul'un  Diyarbakır 'da uğradığı terörist saldırısını kınadı.

Odadan yapılan yazılı açıklamada, görev yaptığı Kulp ilçesinden otomobiliyle Diyarbakır'a giden Biroğul'un, karayolunu keserek kimlik kontrolü ile örgüt propagandası yapan terör örgütü PKK mensuplarını görünce geri dönmek istediği ancak açılan ateş sonucu yaşamını yitirdiği anımsatıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bizler bu gün bir meslektaşımızı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Asker, polis, sivil ve sağlık personeli demeden gözü dönmüş teröristlerin 112 Acil Serviste görev yapan fedakar sağlık personellerine ve eczacılık yapan meslektaşlarımıza yaptıkları saldırıları kınıyoruz. Canlarımıza kasteden bu terör örgütünü, destekçilerini ve teröre göz yumanları Şanlıurfa Tabipler Odası olarak bir kez daha lanetliyoruz. İnsan olmanın  En temel haklarından biri olan yaşam  hakkı hunharca elinden alınan sağlık çalışanlarına Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz."