Ankara Ticaret Odası'nda 'oy sayım' arbedesi

Ankara Ticaret Odası'nda 'oy sayım' arbedesi
Ankara Ticaret Odası'nda 'oy sayım' arbedesi
Yurtdışında kullanılan oyların bulunduğu Ankara Ticaret Odası'nda oyların sayımı sırasında bazı oyların çöpe atıldığı iddiasıyla arbede çıktı.

RADİKAL - Yurtdışında kullanılan oyların bulunduğu Ankara Ticaret Odası'nda oyların sayımı sırasında bazı oyların çöpe atıldığı iddiasıyla arbede çıktı.

CNN TÜRK muhabiri Yasemin Doğan olayı şöyle anlattı:

"Burası tamamen karıştı. Şu anda ben ileriyi görmeye çalışıyorum. Polis sayıma müdahale etti. Şu anda o kadar kalabalık ki zaman zaman üzerimize geliyorlar.

Yumruklaşmaya varan bir arbede. Yumrukları havada görebiliyorum. Polisler de müdahale ediyor. Çevik kuvvet giriyor şu an. Yurtdışı oyların sayımında çıktı olay. Burada bir grup oylara müdahale edildiğini, çöplere atıldığını söylediler. O dakika itibariyle burada olay çıktı.

Arka tarafta bir yandan oylar sayılmaya devam ediliyor. Orada da merak edilip arbedenin olduğu tarafa yönelen insanlar var. Siyasi parti temsilcileri de YSK temsilcileri de ayrılmış durumda. Burada bir noktada güvenlik açığı oluşmuş durumda diyebiliriz.

Oylar açısından, şu an herkes oyların sayıldığı masaların üstünde gezebiliyor. Oylar açıkta. Her türlü duruma açık şu an."