HDP milletvekili adayları açıklandı... İşte il il kesin aday listesi

HDP milletvekili adayları açıklandı... İşte il il kesin aday listesi
HDP milletvekili adayları açıklandı... İşte il il kesin aday listesi
7 Haziran seçimleri yaklaşırken siyasi partilerin adayları da açıklanmaya devam ediyor. 2015 Genel Seçimlerinde HDP'nin milletvekili aday listesi netleşti. Eşbaşkanlar Demirtaş İstanbul, Yüksekdağ ise Van'dan aday oldu. İşte HDP adayları...

RADİKAL - 7 Haziran 2015 tarihindeki genel seçim yaklaşırken, partilerin aday listeleri netleşiyor.

HDP (Halkların Demokratik Partisi) eş genel başkanlarından Selahattin Demirtaş, İstanbul 1. bölgeden, Figen Yüksekdağ ise Van'dan aday gösterildi.

Altan Tan Diyarbakır, Meral Danış Beştaş Adana, Ferhat Encü ise Şırnak 3. sıradan aday gösterildi. 

Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği seçim takvimine göre milletvekili adayları için son başvuru günü bugün . Siyasi partiler aday listelerini bugün saat 17:00'ye kadar YSK'ya iletmek zorunda.

HDP'NİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

HDP Genel Merkezi'nden açıklanan aday listesi şöyle:


ADANA:

RIDVAN TURAN

MERAL DANIŞ BEŞTAŞ

VEDAT ÖZKAN

BEYHAN GÜNYELİ

TUGAY BEK

HATİCE KAVRAN

BARIŞ KARABIYIK

FERİDE PEYNİRCİ

İSMAİL BAŞARAN

NEFİSE BALYEMEZ

REŞİT ERTAŞ

KADER DUMAN

HIDIR KOLUMAN

FEYRUZE GÜMÜŞ


ADIYAMAN:


BEHÇET YILDIRIM

YASİN TAHTA

AYTEN YILMAZ

FERHAT TEMEL

BİRSEN TUNÇ


AFYONKARAHİSAR:


REMZİ YAŞAR DİKMENYILDIZ

CAVİDAN NİZAMOĞLU

MUSTAFA KOÇER

MÜGE YAMANYILMAZ


AĞRI:

LEYLA ZANA

BERDAN ÖZTÜRK

DİRAYET TAŞDEMİR

MEHMET EMİN İLHAN


AKSARAY:

BİRCAN DUMAN

İSMAİL DOYGUN


AMASYA:

ÇİĞDEM ATALAY

NURETTİN ALKAN

MUSTAFA IRMAK


ANKARA – 1:

SIRRI SÜREYYA ÖNDER

SERKAN ÖZKAN

SONGÜL EROL ABDİL

PERİHAN KİRAZ

FİRDEVS KANTAR

CELAL DEMİR

ZELAL DENİZ DEMİR

MEHMET TEKİN OKAY

İSMİHAN SARIATEŞ

BURCU YILDIRIM

BÜLENT DURUKAN

NURSEL GÜVENDİR

EMİN ÇARBOĞA

SÜNDÜZ KELEŞ

HÜSEYİN ATEŞ

AHMET DEMİREL

NAZİK KILIÇ

ABDULKANİ TATLISU


ANKARA – 2:


MAHMUT MENDUH UYAN

GÜLSEN ÜLKER

AYDIN ÇUBUKÇU

NURSEL ÖZTÜRK

REMZİYE GÜÇLÜ

İSMET YALÇINKAYA

İLKNUR YILMAZ

KAMBER ATEŞ

MEHTAP ÖZKAN DELİDUMAN

ORHAN ÇELEBİ

MÜNİBE KOÇ

GÜLİSTAN AYDOĞDU

ŞERİF OTİ

DİLEK ERTÜRK


ANTALYA:


SARUHAN OLUÇ

DENİZ YILDIRIM

NURAY ERÇAĞAN

HADİ CİN

AYSEL İBİLİ

İSHAK KAHRAMAN

GÜLKIZ TÜRK DOĞAN

ATALAY METE

İLKİN MANYA

HASAN KIYAFET

LEYLA RUKEN YOLCU

SAVAŞ SEZGİN

SONGÜL ŞARKLI

 

ARDAHAN:

TAŞKIN AKTAŞ

ARZU MOCO


ARTVİN:

RECEP DEMİRCİ

CELAL OSMANAĞAOĞLU


AYDIN:


FİLİZ KOÇALİ

MUZAFFER YÖNDEM

SEVAY AKKAN AÇICI

NAZLİ BOZA KİBAR

MAHMUT NACAR

DERVİŞ PEKER

AYFER DEMİRER


BALIKESİR:


CEFER ÇELİK

BEDRİ ARIK

ESENGÜL BEŞLİ

A.ZEKİ AÇIKGÖZ

AYŞE IŞIK

ŞUAYİP ÇETİN

HAYRETTİN ŞEN

FARUK NAFİZ SAYIN


BARTIN:


DİREN CEVAHİR ŞEN

SİNAN ÇOKSU


BATMAN:


ALİ ATALAN

SAADET BECERİKLİ

AYŞE ACAR BAŞARAN

HASAN YAĞIZ


BAYBURT:


ABDULKADİR CANALIR

MERCAN CEVAHİR


BİLECİK:


PERİHAN KARAKOÇ

ÖMER EGE


BİNGÖL:


HİŞYAR ÖZSOY

SERHAT GÜMÜŞ

SEVGİ ÖĞÜNÇ


BİTLİS:


MİZGİN IRGAT

MAHMUT CELADET GAYDALI

OSMAN FATİH ŞANLI


BOLU:


NEVZAT SANCAK

NUR TÜRK

GÜNER YAVUZ


BURDUR:

CELAL ÇİÇEK

BETÜL TAYLAN

TANER TAŞ


BURSA:


ASİYE KOLÇAK

METİN KILIÇ

HÜSEYİN ARMAĞAN

CEYLAN EROL

ŞAHİN AKIN

FATMA ÖZEN ÇERENÇE

MEHMET DENİZ BÜYÜK

RÜSTEM AVCI

HATİCE ATEŞ

ALİ DAĞ

BİRGÜL ASENA HIZAL

ŞENOL GÜL

MÜNESRA GEÇİMLİ

BERTAL CAMKIRAN

GURBET ÇELİK

RAHİM DEDE

NURİ BAYGINDIR

MEHMET ERDOĞAN


ÇANAKKALE:


ÖZLEM ERGÜN AÇANAL

MİHRİMAN ŞAH

ERGÜN FİDAN

LEYLA YAVUZ


ÇANKIRI:


SELFİNAZ GÖÇMEZ

HÜSEYİN KARAKAŞ


ÇORUM:


MUHARREM ÖZÜNEL

ÜMİT KÜÇÜKBAYATLI

MELİHA ÜŞÜDÜR

HASİBE BEYAZ


DENİZLİ:


PERİHAN ÜGE

AHMET TURHAN

EMİNE YALÇIN

DİLAVER SENEM

AYFER İNAN

YUNUS ÖZDEMİR

ÖZGÜR ÇAVUŞOĞLU


DERSİM:


ALİCAN ÖNLÜ

EDİBE ŞAHİN


DİYARBAKIR:


İDRİS BALUKEN

NURSEL AYDOĞAN

NİMETULLAH ERDOĞMUŞ

FELEKNAS UCA

ALTAN TAN

ÇAĞLAR DEMİREL

ZİYA PİR

İMAM TAŞÇIER

SİBEL YİĞİTALP

ADNAN CENGİZ

NESRİN HİLAL ŞANLI


DÜZCE:


YÜKSEL BUDAK

ALİ ŞEKER

ABDURRAHMAN OĞUZ


EDİRNE:

 

HÜLYA YER

HASAN ŞİMŞEK

SEDAT ZIMBA


ELAZIĞ:


ORHAN DEMİRBAĞ

TÜRKAN BİNGÖL

ALİ CEMAL ZÜLFİKAR

ABDULLAH KARAHAN


ERZİNCAN:


EROL AĞDAŞ

FATİMA TURAN


ERZURUM:


SEHER AKÇINAR BAHA

KAMİL AYDIN

ŞİYAR ASLAN

DİLİN BİNGÖL

HELİN AKIN

CANŞAH ÇELİK


ESKİŞEHİR:


METE GÜRSOY

RUKİYE GÜVEN

HASAN HÜSEYİN KARABULUT

GÜLSER ŞENŞAFAK

CEREN GÖKÇE

BARIŞ SULU


GAZİANTEP:


CELAL DOĞAN

MAHMUT TOĞRUL

GÜLSEREN KOCAER

FATOŞ ÇETİNKAYA

BERİVAN ÖZPOLAT

OSMAN DEMİRCİ

TUĞÇE ÖZSOY

MAHMUT FERMANOĞLU

GÜZEL KOÇ

DİLEK BÜYÜKKAYA

MACİT BOZKURT

M. NURİ DENEK


GİRESUN:


FİLİZ ÇAKIR

NALAN COŞKUN

KAZIM YAMAN

MUSTAFA YUSUFOĞLU


GÜMÜŞHANE:


HAYATİ GÜNAL


HAKKARİ:

SELMA IRMAK

NİHAT AKDOĞAN

ABDULLAH ZEYDAN


HATAY:


NİHAT ERASLAN

KEREM NALBANT

ARİFE AYMAZ

ŞEFİK FIRINCI

HİLMİYE KIZILAY

SEYHAN NURAL

ŞİRİN NUR VURAL

BEKİR SOYLU

ABDULKERİM ASLAN

PERİ ÇİFTÇİ


IĞDIR:


MEHMET EMİN ADIYAMAN

KIZNAS TÜRKALİ


ISPARTA:


HAZNE ARSLAN

ÖMER KARTAL

GÖZDE KAYA

HACER ERTÜRK


MERSİN:


DENGİR MİR MEHMET FIRAT

ÇİLEM KÜÇÜKKELEŞ ÖZ

ALİ TANRIVERDİ

ÖZLEM ŞEN

NURSEL DEMİR

MAHMUT KARABULUT

HİLAL KARAHAN

NAZIM ASLAN

MEHMET TAŞÇI

ŞİLAN AYDIN ÜZGEÇ

MÜSLÜM TANK


İSTANBUL – 1:

 

SELAHATTİN DEMİRTAŞ

HÜDA KAYA

ERDAL ATAŞ

SERPİL KEMALBAY

ABDULLAH BÜLENT ULUER

HASAN GÜLÜM

NURİYE AVŞAR

NİLGÜN ONGAN

KEMAL PEKÖZ

SEZİN UÇAR

MURAT MIHÇI

SEMRA GÜVEN ALKAN

MUSA PİROĞLU

HÜRRİYET ÖZÇELİK

ÇAĞDAŞ KÜÇÜKBATTAL

ÜMİDE AYSU

ABDULBAKİ BOĞA

SÜHEYLA İNAL

ALTAN AÇIKDİLLİ

NURHAN YILDIRIM

CEMAL ÇOBAN

FİLİZ YALÇIN

ÖMER AŞKARA

NECMİYE GÜNEŞ

AHMET AYDIN

SEMİHA AYŞE ÖKTEN STULLTHOFF

HASAN HÜSEYİN  KÜÇÜKAYDIN

BESTE KAPLAN

FATMA SAYGILI

AYŞEGÜL ŞEREFHANOĞLU

ERMAN ASUMAN ERGİN


İSTANBUL – 2:


TURGUT ÖKER

FİLİZ KERESTECİOĞLU

SEZAİ TEMELLİ

ŞERİFE ERBAY

SALİH ŞAHİN

ARİFE ÇINAR

TAHSİN YEŞİLDERE

GÜLSÜM AĞAOĞLU

DENİZ ZARAKOLU

FLOR ULUK BENLİ

EMİNE GÜNGÖR ÖZTÜRK

EYÜP GÜNEYSEL

FATMA ÖZDEMİR

ABDULLAH BARAN

MELİHA VARIŞLI

MEHMET SALTOĞLU

ELİF ŞAHSIN SIRLIOĞLU

HIDIR KARADAŞ

İNCİSEL ALPTEKİN

SABRİ GÜL

SAİME OĞUZHAN

FERİDE ELÇİN

BARIŞ KOÇAK

DİLBER KOÇAK

MELTEM TÖKER


İSTANBUL – 3:


PERVİN BULDAN

KARABET PAYLAN

LEVENT TÜZEL

ALİ KENANOĞLU

BEYZA ÜSTÜN

AYŞE BERKTAY

KEMAL PARLAK

ABDULHEKİM DAŞ

ZEHRA ŞAHİN

ŞEFİKA GÜRBÜZ

HALİME YAVUZ

EYÜP ERSÖNMEZ

HÜLYA İMAK

FIRAT EPÖZDEMİR

FATMA BEYHAN EROĞLU ER EYÜPOĞLU

M.ŞERİF ÖNER

NAZİRE GÜNEŞ

YAKUP MAVZER

ELİF BULUT

SEVGİ YALÇIN

SUNER SAKÇI

DİLEK SULTAN NAYMAN

ERKAN METİN

NERGİZ VASFİOĞLU

ERHAN DAŞKAYA

BURCU DEMİRBAŞ

ABDULCELİL ÖZTEKİN

CEMİLE AKGÜN

HÜLYA BAYRAM

MEHMET TORUŞ

HALİL SAVDA


İZMİR – 1:


ERTUĞRUL KÜRKÇÜ

FERHAN ADEMHAN

PINAR AYDINLAR

MUSTAFA YALÇINER

AYŞE ERKEK

BAHATTİN CANBEYLİ

AHMET ÖNERGE

HÜLYA GÜLGÖR

MELİKE ARI

BAYRAM ERCAN

ÜLKÜ YALÇINKAYA

AYŞE FIRTINA ÖZEN

KAMİL AĞAOĞLU


İZMİR – 2:


MÜSLÜM DOĞAN

EYLEM YILDIZ

ZEKİ GÜL

PINAR TÜRK

İBRAHİM AKIN

SEMRA UZUNOK

BERRİN ESİN KAYA

SÜLEYMAN GÜNDÜZ

DİLEK BAKIŞ

ÖZER AKDEMİR

SİNAN UĞUR

ŞEHNAZ BABA AKTAŞ

HAMDİ ÖZTÜRK


KARABÜK:


MÜŞERREF SERAP YOLCU

SADIK UÇAL


KARAMAN:


HÜSEYİN MERTOĞLU

SİBEL ÇELİK


KARS:


AYHAN BİLGEN

ŞAFAK ÖZANLİ

ÖNDER FİDANVAY


KASTAMONU:


HAMZA ÖZKAN

HÜSEYİN GÖKOĞLU

ZEYNEP ÖZKAN


KAYSERİ:


SULTAN GÜNEŞ ÖZCAN

DAĞISTAN BUDAK

NURAN ERGEN

HASAN DAŞKIN

GÜZEL ÖZDEN

KENAN MARAŞLI

SÜLEYMAN GÖKALP

DERVİŞ KABAK

ETHEM KAVAK


KIRIKKALE:


ABDULLAH KOÇ

FULYA ALİKOÇ

AYŞE DURMUŞ


KIRKLARELİ:


EMİNE NİLÜFER ATAMAN

MEHMET BOZTEMİR

MUZAFFER KAYA


KIRŞEHİR:


ONUR ŞAHİN

AYŞE MERVA AYTEMUR


KİLİS:


KASIM KISA

TÜLAY SARI KABADAYI


KOCAELİ:


ALİ HAYDAR KONCA

AYFER KOÇAK

GÜNER KİZİR

DİLBER ÖRNEK

İBRAHİM ERGİN

SEVDA ÖZER

SİNAN ODABAŞI

AYTEN YILMAZ

HASAN AVŞİN

BEDİHA SALHAN

AHMET OKUYUCULAR


KONYA:


BATTAL ODABAŞI

SERAP KAYA

HÜSEYİN ÖZKAN

ŞAZİYE ŞENER

NİHAL ALAYDIN

ADNAN SEYHAN

EYLEM ALMAS

KAMURAN TEKİN

GÜLÇİN KÖNEŞ

İBRAHİM CAN

GÜNAY SAĞIR

SAMİ ACAR

OSMAN ÇELİK

BÜLENT ÖRÜNÇ


KÜTAHYA:


AHMET TOPRAK

NERMİN BİRGÜL HAKAN

METİN ÖGE

AYSUN ÇELİK


MALATYA:


AYDIN ERDOĞAN

PERİHAN YÜCEKAYA

AHMET AKAR

LATİFE ULUTAŞ

BETÜL KURNAZ KILIÇ

NECDET BALİ


MANİSA:


ALİ AFATLI

SİBEL GENÇ

MEJDEL ACAR

MEHMET TARLABÖLEN

ABİDİN BAŞBOĞA

GÜLSEREN ONGUN

MUSTAFA YILDIRIM POLAT

CUMALİ YILDIZ

İHSAN ÇAÇA


KAHRAMANMARAŞ:

AZİZ TUNÇ

AYŞENUR VAİZOĞLU

İBRAHİM ÇİÇEK

SİBEL IŞIK

EMRE GENÇ

MERYEM YILDIZ

İBRAHİM ŞAHİNDAL

SÜLEYMAN DEPREM


MARDİN:

MİTHAT SANCAR

GÜLSER YILDIRIM

EROL DORA

MEHMET ALİ ASLAN

ENİSE GÜNEYLİ

NURULLAH GÖRHAN


MUĞLA:


HÜRRİYET KARADENİZ

MEHMET POLAT

NURHAYAT TEKGÜL

KAMURAN RESULOĞULLARI

AYLA APLEYLA

MEHMET EMİN GERS


MUŞ:


BURCU ÇELİK

AHMET YILDIRIM

MENSUR IŞIK


NEVŞEHİR:


METE PAK

FUNDA TEMEL

BEKİR FUAT AKBAL


NİĞDE:


CAFER KILIÇ

İPEK EKREM


ORDU:


AHMET CEVAT GÜNEY

CAHİT ONGUNYURT

GÜNGÖR ATAŞ

TURAN BAYRAK

GÜVEN ATABEY


OSMANİYE:


AHMET ŞAKİR

YÜKSEL TECİK

SİNAN KORKMAZ

FATMA SEREZLİ


RİZE:


NECMETTİN DURMUŞ

SELDA KARAFAZLI KURŞUN

TURGAY KÖSE


SAKARYA:


NESLİN GÜMÜŞ

CENGİZ TOPBAŞLI

LEYLA KIZIL

CUMHUR ATAY

AYŞEGÜL ALTINTAŞ

AYDIN KINAY

TÜLAY DEMİRTAŞ


SAMSUN:


ALP ALTINÖRS

MAKBULE EFE BAYSAL

İLHAN CÜRE

SAİT KOCAMAN

AHMET ÇAĞIN

EMİNE ÇEPNİ

TARIK TOPÇU

SALİHA ALACA

ERDAL YÜKSEL


SİİRT:


KADRİ YILDIRIM

HATİCE SEVİM TEKİN

İSMAİL AYDIN


SİNOP:


CEMİL YILDIZ

AYŞEGÜL KAFKAS


SİVAS:

DURSUN YILDIZ

ŞAHTURNA AĞDAŞAN

MEVLÜDE ACAR

CEVAT AKTAŞ

YAŞAR VURAL


TEKİRDAĞ:


ERDAL AVCI

SEVGİ EVREN

SABRİ TOPÇU

HİLAL CİVİL

ELİF GÜLER

LOKMAN TEKİN


TOKAT:


MURAT TOPRAK

BAHAR ÖZER

ERKAN KESKİN

GÜLCAN GÜMÜŞ


TRABZON:


HÜSEYİN TAKA

HALİME SAĞLAMER

MUAMMER CELEP

MEHMET MUSTAFA OLCAYTO

TURAN ÇAVUŞOĞLU

NURETTİN KARADENİZ


ŞANLIURFA:


OSMAN BAYDEMİR

DİLEK ÖCALAN

İBRAHİM AYHAN

LEYLA GÜVEN

ZİYA ÇALIŞKAN

YASİN BATAN

GÜLCAN AVCI

SERHAT DİCLE YÜKSEL

HADLE UĞUR

RASİM ÇAKMAK

YAĞMUR AKAY

AYŞE DOĞAN


ŞIRNAK:


FAYSAL SARIYILDIZ

LEYLA BİRLİK

FERHAT ENCÜ

AYCAN İRMEZ


UŞAK:


ESENGÜL DEMİR

MUSTAFA KIZILDAĞ

SEYİTHAN YETKİN


VAN:

FİGEN YÜKSEKDAĞ

LEZGİN BOTAN

YURDUSEV ÖZSEKMENLER

ADEM ÖZCANER

TUBA HEZER

MUSA İTAH

REMZİ ÖZGÖKÇE

YELİZ YILDIRIM


YALOVA:

NİZAMETTİN ÖZTÜRK

AYNUR ERBAY


YOZGAT:


ALİ ALBOSTANLI

ŞÜKRÜ ALMAZ

ÇİĞDEM SARIOĞLU

ÖZGÜR ŞEREF


ZONGULDAK:


ALİ TOPALOĞLU

SONGÜL ZÜLEYHA TATLI

FAHRİ BOZBAŞ

İSMAHAN TOPRAK YAŞAR

BEDİRHAN GÜNEŞ




Demirtaş partisinin seçim şarkısına vokal yapacak!

HDP karar değiştirdi: Altan Tan Diyarbakır adayı

HDP'nin sıradışı adayı: Hüda Kaya

O liste sızdı! İşte HDP'nin adayları