scorecardresearch.com
MENÜ CANLI YAYIN
Başa Dön

Türkiye Geneli Oy Dağılımı

  • Toplam Sandık 174.063
  • Toplam Seçmen 55.649.551
  • Kullanılan Oy 46.340.707
  • Geçerli Oy 44.826.521
%98,53 Son Güncelleme 13:58:47
Açılan Sandık: 171.497
  • Toplam Sandık 185.086
  • Toplam Seçmen 56.621.448
  • Kullanılan Oy 47.357.069
  • Geçerli Oy 46.011.926
%99,56 Son Güncelleme 13:08:32
Açılan Sandık: 184.278
TÜRKİYE GENELİ SONUÇLAR
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
AKP - Türkiye Geneli Sonuçları
  • TOPLAM OY: 18.244.746
  • OY ORANI: %40,45
  • MİLLETVEKİLİ: 254
AKP TÜRKİYE GENELİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ
S. NO. İL ADAY ADI ADAY SOYADI ADAYIN MESLEĞİ
1 İstanbul 1. Bölge İdris Güllüce İnşaat Mühendisi
2 İstanbul 1. Bölge Mihrimah Belma Satır Avukat
3 İstanbul 1. Bölge Erol Kaya Danışman
4 İstanbul 1. Bölge Ahmet Berat Çonkar -
5 İstanbul 1. Bölge Osman Can -
6 İstanbul 1. Bölge Berat Albayrak -
7 İstanbul 1. Bölge İsmet Uçma İlahiyatçı/iktisatçı
8 İstanbul 1. Bölge Metin Külünk Mühendis
9 İstanbul 1. Bölge Ravza Kavakcı Kan -
10 İstanbul 1. Bölge Erkan Kandemir Mühendis
11 İstanbul 1. Bölge Alev Dedegil Yönetici
12 İstanbul 1. Bölge Mehmet Ali Pulcu Diş Hekimi
13 İstanbul 1. Bölge Hasan Sert Mühendis
14 İstanbul 1. Bölge Hüseyin Yayman Öğretim Görevlisi
15 İstanbul 2. Bölge Volkan Bozkır Diplomat
16 İstanbul 2. Bölge Ayşe Nur Bahçekapılı Avukat
17 İstanbul 2. Bölge Ekrem Erdem Öğretmen
18 İstanbul 2. Bölge Aziz Babuşcu -
19 İstanbul 2. Bölge Durmuş Ali Sarıkaya -
20 İstanbul 2. Bölge Ethem Tolga Öğretim Görevlisi
21 İstanbul 2. Bölge Şirin Ünal -
22 İstanbul 2. Bölge Fatma Benli Avukat
23 İstanbul 2. Bölge Hüseyin Bürge Öğretmen
24 İstanbul 2. Bölge Sevim Savaşer Öğretim Görevlisi
25 İstanbul 2. Bölge Haydar Ali Yıldız Avukat
26 İstanbul 2. Bölge Markar Eseyan Gazeteci
27 İstanbul 3. Bölge Mustafa Şentop Öğretim Görevlisi
28 İstanbul 3. Bölge Özlem Zengin Avukat
29 İstanbul 3. Bölge Feyzullah Kıyıklık Avukat-öğretmen
30 İstanbul 3. Bölge Mehmet Muş -
31 İstanbul 3. Bölge Mehmet Doğan Kubat Avukat
32 İstanbul 3. Bölge Tülay Kaynarca Gazeteci
33 İstanbul 3. Bölge Abdurrahim Boynukalın -
34 İstanbul 3. Bölge Harun Karaca Serbest Muhasebeci
35 İstanbul 3. Bölge Uğur Işılak Sanatçı
36 İstanbul 3. Bölge Mustafa Yeneroğlu -
37 İstanbul 3. Bölge Mustafa Afşın Yazıcıoğlu -
38 İstanbul 3. Bölge Mehmet Metiner Gazeteci
39 İstanbul 3. Bölge Halis Dalkılıç -
40 Ankara 1. Bölge Yalçın Akdoğan Siyaset Bilimci Yazar
41 Ankara 1. Bölge Ahmet Gündoğdu Eğitmen
42 Ankara 1. Bölge Ali İhsan Arslan Yönetici - Özel Sektör
43 Ankara 1. Bölge Jülide Sarıeroğlu Ekonomist
44 Ankara 1. Bölge Murat Alparslan Avukat
45 Ankara 1. Bölge Ertan Aydın Müşavir
46 Ankara 1. Bölge Tülay Selamoğlu Mimar
47 Ankara 2. Bölge Emrullah İşler Öğretim Üyesi
48 Ankara 2. Bölge Ahmet İyimaya Avukat
49 Ankara 2. Bölge Lütfiye Selva Çam Mühendis
50 Ankara 2. Bölge Vedat Bilgin Öğretim Üyesi
51 Ankara 2. Bölge Aydın Ünal Gazeteci/yazar
52 Ankara 2. Bölge Ayhan Yılmaz Serbest / Özel
53 Ankara 2. Bölge Mahmut Sami Mallı Avukat
54 Ankara 2. Bölge Nevzat Ceylan Yönetici - Özel Sektör
55 İzmir 1. Bölge Veysel Eroğlu Öğretim Üyesi
56 İzmir 1. Bölge Fatma Seniha Nükhet Hotar Öğretim Üyesi
57 İzmir 1. Bölge Cemil Şeboy Mimar
58 İzmir 1. Bölge Hüseyin Kocabıyık Gazeteci
59 İzmir 2. Bölge Mustafa İbrahim Turhan Özel Sektör
60 İzmir 2. Bölge Nesrin Ulema Eczacı
61 İzmir 2. Bölge Hamza Dağ Avukat
62 İzmir 2. Bölge Kerem Ali Sürekli Avukat
63 Adana Necdet Ünüvar Tıp Doktoru
64 Adana Fatma Güldemet Sarı Mimar
65 Adana Sadullah Kısacık Endüstri Mühendisi/iş Adamı
66 Adana Talip Küçükcan Öğretim Üyesi
67 Adana Mehmet Şükrü Erdinç Avukat
68 Adıyaman Ahmet Aydın Avukat
69 Adıyaman Adnan Boynukara Yüksek Müşavir
70 Adıyaman İbrahim Halil Fırat Avukat
71 Adıyaman Salih Fırat Doktor
72 Afyonkarahisar Halil Ürün Avukat
73 Afyonkarahisar Ali Özkaya Avukat
74 Afyonkarahisar Remziye Sıvacı Akademisyen
75 Amasya Mehmet Naci Bostancı Siyasetçi
76 Antalya Lütfi Elvan Maden Mühendisi
77 Antalya Mustafa Köse Avukat
78 Antalya Hüseyin Samani Ziraat Mühendisi
79 Antalya Gökcen Özdoğan Enç Halkla İlişkiler Uzmanı
80 Antalya Sena Nur Çelik Avukat
81 Artvin İsrafil Kışla İlahiyatçı
82 Aydın Mehmet Sadık Atay Mühendis
83 Aydın Abdurrahman Öz Avukat
84 Balıkesir Mahmut Poyrazlı Avukat
85 Balıkesir Sema Kırcı Siyasetçi
86 Balıkesir Ali Aydınlıoğlu Öğretmen
87 Bilecik Halil Eldemir Mühendis
88 Bingöl Şebnem Kocakelçi Şirket Yöneticisi
89 Bingöl Enver Fehmioğlu Öğretmen
90 Bitlis Vedat Demiröz Yeminli Mali Müşavir
91 Bolu Ali Ercoşkun İş Adamı
92 Bolu Fehmi Küpçü Avukat
93 Burdur Reşat Petek Avukat
94 Bursa Mehmet Müezzinoğlu Doktor
95 Bursa Emine Yavuz Gözgeç Avukat
96 Bursa Cemalettin Kani Torun Doktor
97 Bursa Hüseyin Şahin İş Adamı
98 Bursa İsmet Su Avukat
99 Bursa Hakan Çavuşoğlu -
100 Bursa Önder Matlı İş Adamı
101 Bursa Zekeriya Birkan Avukat
102 Bursa Bennur Karaburun Tekstilci
103 Çanakkale Bülent Turan Avukat
104 Çankırı Muhammet Emin Akbaşoğlu Hukuk Müşaviri
105 Çankırı Hüseyin Filiz İş Adamı
106 Çorum Salim Uslu Sendikacı
107 Çorum Cahit Bağcı Eğitimci
108 Çorum Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt Eczacı
109 Denizli Nihat Zeybekci İşadamı
110 Denizli Mehmet Yüksel -
111 Denizli Bilal Uçar Avukat
112 Diyarbakır Cevdet Yılmaz Bürokrat
113 Edirne Şemsettin Emir İş Adamı
114 Elazığ Şuay Alpay Hakim
115 Elazığ Metin Bulut İş Adamı
116 Elazığ Serpil Bulut Tıp Doktoru
117 Erzincan Talha Erol Durmaz Doktor
118 Erzurum Efkan Ala Eski İçişleri Bakanı
119 Erzurum Adnan Yılmaz Milletvekili
120 Erzurum Zehra Taşkesenlioğlu İktisatçı
121 Erzurum İbrahim Aydemir İşadamı
122 Eskişehir Nabi Avcı Akademisyen
123 Eskişehir Salih Koca Mühendis
124 Gaziantep Mehmet Şimşek Ekonomist
125 Gaziantep Abdulhamit Gül Avukat
126 Gaziantep Şamil Tayyar Gazeteci/yazar
127 Gaziantep Canan Candemir Çelik Avukat
128 Gaziantep Abdullah Nejat Koçer İş Adamı
129 Gaziantep Mehmet Erdoğan Vali Yardımcısı
130 Giresun Turhan Alçelik Doktor
131 Giresun Adem Tatlı Veteriner
132 Gümüşhane Kemalettin Aydın Doktor
133 Hatay Adem Yeşildal Avukat
134 Hatay Orhan Karasayar Ziraat Mühendisi
135 Hatay Mehmet Öntürk İşletmeci
136 Hatay Mehmet Alğan Öğrenci
137 Hatay Hacı Bayram Türkoğlu Eczacı
138 Isparta Süreyya Sadi Bilgiç İktisatçı
139 Isparta Recep Özel Avukat
140 Mersin Mustafa Muhammet Gültak Eczacı
141 Mersin Yılmaz Tezcan Tıp Doktoru
142 Mersin Muhsin Kızılkaya Gazeteci-yazar
143 Kars Mehmet Uçum Avukat
144 Kastamonu Mustafa Gökhan Gülşen Eczacı
145 Kastamonu Metin Çelik Avukat
146 Kayseri Mehmet Özhaseki Avukat
147 Kayseri Ahmet Doğan Akademisyen
148 Kayseri Yaşar Karayel Milletvekili
149 Kayseri Kemal Tekden Doktor
150 Kayseri Havva Talay Çalış Doktor
151 Kırklareli Hamdi Irmak Üst Düzey Yönetici
152 Kırşehir Salih Çetinkaya Avukat
153 Kocaeli Fikri Işık Eğitimci Ve İş Adamı
154 Kocaeli Radiye Sezer Katırcıoğlu Kamu Yönetimi Ve Siyaset Bilimi Uzmanı
155 Kocaeli Zeki Aygün Elektrik Mühendisi
156 Kocaeli İlyas Şeker Harita Ve Kadastro Yüksek Mühendisi
157 Kocaeli Mehmet Akif Yılmaz Eğitimci
158 Kocaeli Cemalettin Kaflı Avukat
159 Konya Ahmet Davutoğlu Öğretim Üyesi
160 Konya Mustafa Baloğlu Doktor
161 Konya Hüsnüye Erdoğan Doktor
162 Konya Ziya Altunyaldız Hukukçu
163 Konya Muhammet Uğur Kaleli İş Adamı
164 Konya Leyla Şahin Usta Doktor
165 Konya Mehmet Babaoğlu Ziraat Mühendisi
166 Konya Abdullah Ağralı Doktor
167 Konya Halil Etyemez Eğitimci
168 Konya Rüveyde Gülseren Işık -
169 Konya Hacı Ahmet Özdemir İlahiyatçı
170 Kütahya Mustafa Şükrü Nazlı Mühendis
171 Kütahya Vural Kavuncu Akademisyen
172 Kütahya İshak Gazel Avukat
173 Malatya Öznur Çalık Eczacı
174 Malatya Taha Özhan Başbakan Başmüşaviri
175 Malatya Mustafa Şahin Eğitimci
176 Malatya Nurettin Yaşar Avukat
177 Malatya Bülent Tüfenkci Avukat
178 Manisa Recai Berber Mali Müşavir
179 Manisa Uğur Aydemir Mali Müşavir
180 Manisa Selçuk Özdağ Öğretim Üyesi
181 Manisa Murat Baybatur Özel Sektör
182 Kahramanmaraş Mahir Ünal Eğitimci
183 Kahramanmaraş Nursel Reyhanlıoğlu Eczacı
184 Kahramanmaraş Veysi Kaynak Hukukçu
185 Kahramanmaraş Sevde Bayazıt Kaçar Halkla İlişkiler
186 Kahramanmaraş Mehmet Uğur Dilipak Jeoloji Mühendis
187 Kahramanmaraş Mehmet İlker Çitil Doktor
188 Mardin Orhan Miroğlu Araştırmacı-yazar
189 Muğla Hasan Özyer Elektrik Mühendisi
190 Muğla Hasan Kökten İnşaat Mühendisi
191 Nevşehir Mustafa Açıkgöz Eczacı
192 Nevşehir Murat Göktürk Avukat
193 Niğde Alpaslan Kavaklıoğlu Milletvekili
194 Niğde Erdoğan Özegen İş Adamı
195 Ordu Numan Kurtulmuş Siyasetçi
196 Ordu Oktay Çanak Avukat
197 Ordu İhsan Şener Bürokrat
198 Rize Hasan Karal Memur
199 Rize Hikmet Ayar Mali Müşavir
200 Rize Osman Aşkın Bak Mühendis
201 Sakarya Ayşenur İslam Öğretim Üyesi
202 Sakarya Mustafa İsen Akademisyen, Bürokrat
203 Sakarya Ali İhsan Yavuz Avukat
204 Sakarya Recep Uncuoğlu İş Adamı
205 Sakarya Ali İnci İş Adamı, Eski Belediye Başkanı
206 Samsun Akif Çağatay Kılıç Siyaset Bilimci
207 Samsun Ahmet Demircan Cerrah
208 Samsun Fuat Köktaş İşadamı
209 Samsun Çiğdem Karaaslan Mimar
210 Samsun Hasan Basri Kurt Siyaset Bilimci
211 Siirt Yasin Aktay Akademisyen
212 Sinop Cengiz Tokmak Siyasetçi
213 Sivas İsmet Yılmaz Hukuçu
214 Sivas Hilmi Bilgin Avukat
215 Sivas Selim Dursun İş Adamı
216 Tekirdağ Mustafa Yel Vali Yardımcısı
217 Tekirdağ Ayşe Doğan Diş Hekimi
218 Tokat Coşkun Çakır Akademisyen
219 Tokat Celil Göçer Doktor
220 Tokat Fatma Gaye Güler Gazeteci
221 Trabzon Süleyman Soylu Siyasetçi
222 Trabzon Muhammet Balta Mühendis
223 Trabzon Ayşe Sula Köseoğlu Avukat
224 Trabzon Adnan Günnar Doktor
225 Şanlıurfa Nureddin Nebati Siyaset Bilimci
226 Şanlıurfa Mehmet Kasım Gülpınar Siyaset Danışmanı
227 Şanlıurfa Seyit Eyyüpoğlu Ticaret
228 Şanlıurfa Mazhar Bağlı Sosyolog
229 Şanlıurfa Halil Özcan Eğitimci
230 Şanlıurfa Hamide Sürücü Eğitimci
231 Uşak Mehmet Altay Avukat
232 Van Burhan Kayatürk Elektronik Mühendisi Ve İş Adamı
233 Yozgat Abdulkadir Akgül İşletmeci
234 Yozgat Ertuğrul Soysal Doktor
235 Yozgat Yusuf Başer Avukat
236 Zonguldak Hüseyin Özbakır Cumhuriyet Başsavcısı
237 Zonguldak Faruk Çaturoğlu Mali Müşavir
238 Aksaray İlknur İnceöz Avukat
239 Aksaray Nevzat Palta Makina Mühendisliği
240 Bayburt Naci Ağbal Müsteşar
241 Karaman Recep Konuk İş Adamı
242 Karaman Recep Şeker Doktor
243 Kırıkkale Oğuz Kağan Köksal Eski Vali
244 Kırıkkale Ramazan Can Avukat
245 Bartın Yılmaz Tunç Avukat
246 Ardahan Orhan Atalay Öğretim Üyesi
247 Yalova Fikri Demirel İş Adamı
248 Karabük Osman Kahveci Mühendis
249 Kilis Reşit Polat Eczacı
250 Osmaniye Suat Önal Makine Mühendisi-iktisatçı
251 Osmaniye Mücahit Durmuşoğlu Tbmm Başkanı Özel Kalem Müdürü
252 Düzce Faruk Özlü Makine Mühendisi
253 Düzce Fevai Arslan İş Adamı
254 Düzce Ayşe Keşir Gazeteci
TÜRKİYE GENELİ SONUÇLAR
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
AKP - Türkiye Geneli Sonuçları
  • TOPLAM OY: 18.851.754
  • OY ORANI: %40,08
  • MİLLETVEKİLİ: 260
AKP TÜRKİYE GENELİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ
S. NO. İL ADAY ADI ADAY SOYADI ADAYIN MESLEĞİ
1 İstanbul 1. Bölge İdris Güllüce İnşaat Mühendisi
2 İstanbul 1. Bölge Mihrimah Belma Satır Avukat
3 İstanbul 1. Bölge Erol Kaya Danışman
4 İstanbul 1. Bölge Ahmet Berat Çonkar -
5 İstanbul 1. Bölge Osman Can -
6 İstanbul 1. Bölge Berat Albayrak -
7 İstanbul 1. Bölge İsmet Uçma İlahiyatçı/iktisatçı
8 İstanbul 1. Bölge Metin Külünk Mühendis
9 İstanbul 1. Bölge Ravza Kavakcı Kan -
10 İstanbul 1. Bölge Erkan Kandemir Mühendis
11 İstanbul 1. Bölge Alev Dedegil Yönetici
12 İstanbul 1. Bölge Mehmet Ali Pulcu Diş Hekimi
13 İstanbul 1. Bölge Hasan Sert Mühendis
14 İstanbul 1. Bölge Hüseyin Yayman Öğretim Görevlisi
15 İstanbul 2. Bölge Volkan Bozkır Diplomat
16 İstanbul 2. Bölge Ayşe Nur Bahçekapılı Avukat
17 İstanbul 2. Bölge Ekrem Erdem Öğretmen
18 İstanbul 2. Bölge Aziz Babuşcu -
19 İstanbul 2. Bölge Durmuş Ali Sarıkaya -
20 İstanbul 2. Bölge Ethem Tolga Öğretim Görevlisi
21 İstanbul 2. Bölge Şirin Ünal -
22 İstanbul 2. Bölge Fatma Benli Avukat
23 İstanbul 2. Bölge Hüseyin Bürge Öğretmen
24 İstanbul 2. Bölge Sevim Savaşer Öğretim Görevlisi
25 İstanbul 2. Bölge Haydar Ali Yıldız Avukat
26 İstanbul 2. Bölge Markar Eseyan Gazeteci
27 İstanbul 3. Bölge Mustafa Şentop Öğretim Görevlisi
28 İstanbul 3. Bölge Özlem Zengin Avukat
29 İstanbul 3. Bölge Feyzullah Kıyıklık Avukat-öğretmen
30 İstanbul 3. Bölge Mehmet Muş -
31 İstanbul 3. Bölge Mehmet Doğan Kubat Avukat
32 İstanbul 3. Bölge Tülay Kaynarca Gazeteci
33 İstanbul 3. Bölge Abdurrahim Boynukalın -
34 İstanbul 3. Bölge Harun Karaca Serbest Muhasebeci
35 İstanbul 3. Bölge Uğur Işılak Sanatçı
36 İstanbul 3. Bölge Mustafa Yeneroğlu -
37 İstanbul 3. Bölge Mustafa Afşın Yazıcıoğlu -
38 İstanbul 3. Bölge Mehmet Metiner Gazeteci
39 İstanbul 3. Bölge Halis Dalkılıç -
40 İstanbul 3. Bölge Mahmut Övür Gazeteci
41 Ankara 1. Bölge Yalçın Akdoğan Siyaset Bilimci Yazar
42 Ankara 1. Bölge Ahmet Gündoğdu Eğitmen
43 Ankara 1. Bölge Ali İhsan Arslan Yönetici - Özel Sektör
44 Ankara 1. Bölge Jülide Sarıeroğlu Ekonomist
45 Ankara 1. Bölge Murat Alparslan Avukat
46 Ankara 1. Bölge Ertan Aydın Müşavir
47 Ankara 1. Bölge Tülay Selamoğlu Mimar
48 Ankara 2. Bölge Emrullah İşler Öğretim Üyesi
49 Ankara 2. Bölge Ahmet İyimaya Avukat
50 Ankara 2. Bölge Lütfiye Selva Çam Mühendis
51 Ankara 2. Bölge Vedat Bilgin Öğretim Üyesi
52 Ankara 2. Bölge Aydın Ünal Gazeteci/yazar
53 Ankara 2. Bölge Ayhan Yılmaz Serbest / Özel
54 Ankara 2. Bölge Mahmut Sami Mallı Avukat
55 Ankara 2. Bölge Nevzat Ceylan Yönetici - Özel Sektör
56 İzmir 1. Bölge Veysel Eroğlu Öğretim Üyesi
57 İzmir 1. Bölge Fatma Seniha Nükhet Hotar Öğretim Üyesi
58 İzmir 1. Bölge Cemil Şeboy Mimar
59 İzmir 1. Bölge Hüseyin Kocabıyık Gazeteci
60 İzmir 2. Bölge Mustafa İbrahim Turhan Özel Sektör
61 İzmir 2. Bölge Nesrin Ulema Eczacı
62 İzmir 2. Bölge Hamza Dağ Avukat
63 İzmir 2. Bölge Kerem Ali Sürekli Avukat
64 Adana Necdet Ünüvar Tıp Doktoru
65 Adana Fatma Güldemet Sarı Mimar
66 Adana Sadullah Kısacık Endüstri Mühendisi/iş Adamı
67 Adana Talip Küçükcan Öğretim Üyesi
68 Adana Mehmet Şükrü Erdinç Avukat
69 Adıyaman Ahmet Aydın Avukat
70 Adıyaman Adnan Boynukara Yüksek Müşavir
71 Adıyaman İbrahim Halil Fırat Avukat
72 Adıyaman Salih Fırat Doktor
73 Afyon Halil Ürün Avukat
74 Afyon Ali Özkaya Avukat
75 Afyon Remziye Sıvacı Akademisyen
76 Amasya Mehmet Naci Bostancı Siyasetçi
77 Amasya Sait Yüce İlahiyatçı
78 Antalya Lütfi Elvan Maden Mühendisi
79 Antalya Mustafa Köse Avukat
80 Antalya Hüseyin Samani Ziraat Mühendisi
81 Antalya Gökcen Özdoğan Enç Halkla İlişkiler Uzmanı
82 Antalya Sena Nur Çelik Avukat
83 Artvin İsrafil Kışla İlahiyatçı
84 Aydın Mehmet Sadık Atay Mühendis
85 Aydın Abdurrahman Öz Avukat
86 Balıkesir Mahmut Poyrazlı Avukat
87 Balıkesir Sema Kırcı Siyasetçi
88 Balıkesir Ali Aydınlıoğlu Öğretmen
89 Bilecik Halil Eldemir Mühendis
90 Bingöl Şebnem Kocakelçi Şirket Yöneticisi
91 Bingöl Enver Fehmioğlu Öğretmen
92 Bitlis Vedat Demiröz Yeminli Mali Müşavir
93 Bolu Ali Ercoşkun İş Adamı
94 Bolu Fehmi Küpçü Avukat
95 Burdur Reşat Petek Avukat
96 Bursa Mehmet Müezzinoğlu Doktor
97 Bursa Emine Yavuz Gözgeç Avukat
98 Bursa Cemalettin Kani Torun Doktor
99 Bursa Hüseyin Şahin İş Adamı
100 Bursa İsmet Su Avukat
101 Bursa Hakan Çavuşoğlu Avukat
102 Bursa Önder Matlı İş Adamı
103 Bursa Zekeriya Birkan Avukat
104 Bursa Bennur Karaburun Tekstilci
105 Çanakkale Bülent Turan Avukat
106 Çankırı Muhammet Emin Akbaşoğlu Hukuk Müşaviri
107 Çankırı Hüseyin Filiz İş Adamı
108 Çorum Salim Uslu Sendikacı
109 Çorum Cahit Bağcı Eğitimci
110 Çorum Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt Eczacı
111 Denizli Nihat Zeybekci İşadamı
112 Denizli Mehmet Yüksel İşadamı
113 Denizli Bilal Uçar Avukat
114 Diyarbakır Cevdet Yılmaz Bürokrat
115 Edirne Şemsettin Emir İş Adamı
116 Elazığ Şuay Alpay Hakim
117 Elazığ Metin Bulut İş Adamı
118 Elazığ Serpil Bulut Tıp Doktoru
119 Erzincan Talha Erol Durmaz Doktor
120 Erzurum Efkan Ala Eski İçişleri Bakanı
121 Erzurum Adnan Yılmaz Milletvekili
122 Erzurum Zehra Taşkesenlioğlu İktisatçı
123 Erzurum İbrahim Aydemir İşadamı
124 Eskişehir Nabi Avcı Akademisyen
125 Eskişehir Salih Koca Mühendis
126 Gaziantep Mehmet Şimşek Ekonomist
127 Gaziantep Abdulhamit Gül Avukat
128 Gaziantep Şamil Tayyar Gazeteci/yazar
129 Gaziantep Canan Candemir Çelik Avukat
130 Gaziantep Abdullah Nejat Koçer İş Adamı
131 Gaziantep Mehmet Erdoğan İş Adamı
132 Giresun Turhan Alçelik Doktor
133 Giresun Adem Tatlı Veteriner
134 Gümüşhane Kemalettin Aydın Doktor
135 Hatay Adem Yeşildal Avukat
136 Hatay Orhan Karasayar Ziraat Mühendisi
137 Hatay Mehmet Öntürk İşletmeci
138 Hatay Mehmet Alğan Öğrenci
139 Hatay Hacı Bayram Türkoğlu Eczacı
140 Isparta Süreyya Sadi Bilgiç İktisatçı
141 Isparta Recep Özel Avukat
142 Mersin Mustafa Muhammet Gültak Eczacı
143 Mersin Yılmaz Tezcan Tıp Doktoru
144 Mersin Muhsin Kızılkaya Gazeteci-yazar
145 Kars Mehmet Uçum Avukat
146 Kastamonu Mustafa Gökhan Gülşen Eczacı
147 Kastamonu Metin Çelik Avukat
148 Kayseri Mehmet Özhaseki Avukat
149 Kayseri Ahmet Doğan Akademisyen
150 Kayseri Yaşar Karayel Milletvekili
151 Kayseri Kemal Tekden Doktor
152 Kayseri Havva Talay Çalış Doktor
153 Kırklareli Hamdi Irmak Üst Düzey Yönetici
154 Kırşehir Salih Çetinkaya Avukat
155 Kocaeli Fikri Işık Eğitimci Ve İş Adamı
156 Kocaeli Radiye Sezer Katırcıoğlu Kamu Yönetimi Ve Siyaset Bilimi Uzmanı
157 Kocaeli Zeki Aygün Elektrik Mühendisi
158 Kocaeli İlyas Şeker Harita Ve Kadastro Yüksek Mühendisi
159 Kocaeli Mehmet Akif Yılmaz Eğitimci
160 Kocaeli Cemalettin Kaflı Avukat
161 Konya Ahmet Davutoğlu Öğretim Üyesi
162 Konya Mustafa Baloğlu Doktor
163 Konya Hüsnüye Erdoğan Doktor
164 Konya Ziya Altunyaldız Hukukçu
165 Konya Muhammet Uğur Kaleli İş Adamı
166 Konya Leyla Şahin Usta Doktor
167 Konya Mehmet Babaoğlu Ziraat Mühendisi
168 Konya Abdullah Ağralı Doktor
169 Konya Halil Etyemez Eğitimci
170 Konya Rüveyde Gülseren Işık -
171 Konya Hacı Ahmet Özdemir İlahiyatçı
172 Kütahya Mustafa Şükrü Nazlı Mühendis
173 Kütahya Vural Kavuncu Akademisyen
174 Kütahya İshak Gazel Avukat
175 Malatya Öznur Çalık Eczacı
176 Malatya Taha Özhan Başbakan Başmüşaviri
177 Malatya Mustafa Şahin Eğitimci
178 Malatya Nurettin Yaşar Avukat
179 Malatya Bülent Tüfenkci Avukat
180 Manisa Recai Berber Mali Müşavir
181 Manisa Uğur Aydemir Mali Müşavir
182 Manisa Selçuk Özdağ Öğretim Üyesi
183 Manisa Murat Baybatur Özel Sektör
184 Kahramanmaraş Mahir Ünal Eğitimci
185 Kahramanmaraş Nursel Reyhanlıoğlu Eczacı
186 Kahramanmaraş Veysi Kaynak Hukukçu
187 Kahramanmaraş Sevde Bayazıt Kaçar Halkla İlişkiler
188 Kahramanmaraş Mehmet Uğur Dilipak Jeoloji Mühendis
189 Kahramanmaraş Mehmet İlker Çitil Doktor
190 Mardin Orhan Miroğlu Araştırmacı-yazar
191 Muğla Hasan Özyer Elektrik Mühendisi
192 Muğla Hasan Kökten İnşaat Mühendisi
193 Muş Mehmet Emin Şimşek Mühendis
194 Nevşehir Mustafa Açıkgöz Eczacı
195 Nevşehir Murat Göktürk Avukat
196 Niğde Alpaslan Kavaklıoğlu Milletvekili
197 Niğde Erdoğan Özegen İş Adamı
198 Ordu Numan Kurtulmuş Siyasetçi
199 Ordu Oktay Çanak Avukat
200 Ordu İhsan Şener Bürokrat
201 Rize Hasan Karal Memur
202 Rize Hikmet Ayar Mali Müşavir
203 Rize Osman Aşkın Bak Mühendis
204 Sakarya Ayşenur İslam Öğretim Üyesi
205 Sakarya Mustafa İsen Akademisyen, Bürokrat
206 Sakarya Ali İhsan Yavuz Avukat
207 Sakarya Recep Uncuoğlu İş Adamı
208 Sakarya Ali İnci İş Adamı, Eski Belediye Başkanı
209 Samsun Akif Çağatay Kılıç Siyaset Bilimci
210 Samsun Ahmet Demircan Cerrah
211 Samsun Fuat Köktaş İşadamı
212 Samsun Çiğdem Karaaslan Mimar
213 Samsun Hasan Basri Kurt Siyaset Bilimci
214 Samsun Kamuran Özden Bürokrat
215 Siirt Yasin Aktay Akademisyen
216 Sinop Cengiz Tokmak Siyasetçi
217 Sinop Nazım Maviş Siyasetçi
218 Sivas İsmet Yılmaz Hukuçu
219 Sivas Hilmi Bilgin Avukat
220 Sivas Selim Dursun İş Adamı
221 Tekirdağ Mustafa Yel Vali Yardımcısı
222 Tekirdağ Ayşe Doğan Diş Hekimi
223 Tokat Coşkun Çakır Akademisyen
224 Tokat Celil Göçer Doktor
225 Tokat Fatma Gaye Güler Gazeteci
226 Trabzon Süleyman Soylu Siyasetçi
227 Trabzon Muhammet Balta Mühendis
228 Trabzon Ayşe Sula Köseoğlu Avukat
229 Trabzon Adnan Günnar Doktor
230 Şanlıurfa Nureddin Nebati Siyaset Bilimci
231 Şanlıurfa Mehmet Kasım Gülpınar Siyaset Danışmanı
232 Şanlıurfa Seyit Eyyüpoğlu Ticaret
233 Şanlıurfa Mazhar Bağlı Sosyolog
234 Şanlıurfa Halil Özcan Eğitimci
235 Şanlıurfa Hamide Sürücü Eğitimci
236 Şanlıurfa Ahmet Eşref Fakıbaba Doktor
237 Uşak Mehmet Altay Avukat
238 Van Burhan Kayatürk Elektronik Mühendisi Ve İş Adamı
239 Yozgat Abdulkadir Akgül İşletmeci
240 Yozgat Ertuğrul Soysal Doktor
241 Yozgat Yusuf Başer Avukat
242 Zonguldak Hüseyin Özbakır Cumhuriyet Başsavcısı
243 Zonguldak Faruk Çaturoğlu Mali Müşavir
244 Aksaray İlknur İnceöz Avukat
245 Aksaray Nevzat Palta Makina Mühendisliği
246 Bayburt Naci Ağbal Müsteşar
247 Karaman Recep Konuk İş Adamı
248 Karaman Recep Şeker Doktor
249 Kırıkkale Oğuz Kağan Köksal Eski Vali
250 Kırıkkale Ramazan Can Avukat
251 Bartın Yılmaz Tunç Avukat
252 Ardahan Orhan Atalay Öğretim Üyesi
253 Yalova Fikri Demirel İş Adamı
254 Karabük Osman Kahveci Mühendis
255 Kilis Reşit Polat Eczacı
256 Osmaniye Suat Önal Makine Mühendisi-iktisatçı
257 Osmaniye Mücahit Durmuşoğlu Tbmm Başkanı Özel Kalem Müdürü
258 Düzce Faruk Özlü Makine Mühendisi
259 Düzce Fevai Arslan İş Adamı
260 Düzce Ayşe Keşir Gazeteci