2014 Yerel Seçim Sonuçları: Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Oldu?

2014 Yerel Seçim Sonuçları: Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Oldu?
2014 Yerel Seçim Sonuçları: Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Oldu?
2014 Yerel Seçim sonuçlarına göre, Adana'nın yeni belediye başkanı ve ilçe belediye başkanları belli oldu. 30 Mart Yerel Seçimleri'nde hangi parti yüzde kaç oy aldı? Adana'yı kim kazandı? Adana'nın yeni başkanı kim oldu? Anlık seçim sonuçları, partilerin oy dağılımı, il il seçim sonuçları, Adana'nın tüm ilçelerinin yeni belediye başkanları, en doğru ve en kesin seçim sonuçları tüm detaylarıyla Radikal.com.tr'de!

2014 Yerel Seçim sonuçlarına göre, Adana'nın yeni belediye başkanı ve ilçe belediye başkanları belli oldu.

30 Mart Yerel Seçimleri'nde hangi parti yüzde kaç oy aldı? Adana'yı kim kazandı? Adana'nın yeni başkanı kim oldu?

Anlık seçim sonuçları, partilerin oy dağılımı, il il seçim sonuçları, Adana'nın tüm ilçelerinin yeni belediye başkanları, en doğru ve en kesin seçim sonuçları tüm detaylarıyla Radikal.com.tr'de!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ak Parti 'den Abdullah Torun, CHP 'den Yıldıray Arıkan, MHP 'den Hüseyin Sözlü ve HDP'den Leyla Uya seçim yarışında öne çıkan adaylar oldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre, MHP'li Belediye Başkan adayı Hüseyin Sözlü, yüzde 33,94 oyla yeni belediye başkanı seçildi.


  http://www.radikal.com.tr/118338811833881

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  adana büyük şehir belediye başkanlığına - user398481

  sayın hüseyin sözlü sizi canı gönülden kutlarım adnamıza hayırlı olsun allah yolunu açık etsin saygılarımla mehmet körmen