2014 Yerel Seçim Sonuçları: Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Oldu?

2014 Yerel Seçim Sonuçları: Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Oldu?
2014 Yerel Seçim Sonuçları: Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Oldu?
2014 Yerel Seçim sonuçlarına göre, Antalya'nın yeni belediye başkanı ve ilçe belediye başkanları belli oldu. 30 Mart Yerel Seçimleri'nde hangi parti yüzde kaç oy aldı? Antalya'yı kim kazandı? Antalya'nın yeni başkanı kim oldu? Anlık seçim sonuçları, partilerin oy dağılımı, il il seçim sonuçları, Antalya'nın tüm ilçelerinin yeni belediye başkanları, en doğru ve en kesin seçim sonuçları tüm detaylarıyla Radikal.com.tr'de!

Radikal.com.tr - 2014 Yerel Seçim sonuçlarına göre, Antalya'nın yeni belediye başkanı ve ilçe belediye başkanları belli oldu. 30 Mart Yerel Seçimleri'nde hangi parti yüzde kaç oy aldı? Antalya'yı kim kazandı? Antalya'nın yeni başkanı kim oldu? Anlık seçim sonuçları, partilerin oy dağılımı, il il seçim sonuçları, Antalya'nın tüm ilçelerinin yeni belediye başkanları, en doğru ve en kesin seçim sonuçları tüm detaylarıyla Radikal.com.tr'de!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ak Parti 'den Menderes M. Tevfik Türel, CHP 'den Mustafa Akaydın, MHP 'den Kemal Çelik ve HDP'den Z. Songül Özata seçim yarışında öne çıkan adaylar oldu.

Antalya seçim sonuçları 2009 yılı verilerine göre Mustafa Akaydın seçimlerde yüzde 40.79 oy alarak birinci olmuştu. En rakibi olan Menderes Türel ise yüzde 35.02 oy almıştı.Diğer bir aday Kemal Çelik ise yüzde 17.49 oy almıştı.