2014 Yerel Seçim Sonuçları: Küçükçekmece Belediye Başkanı Kim Oldu?

2014 Yerel Seçim Sonuçları: Küçükçekmece Belediye Başkanı Kim Oldu?
2014 Yerel Seçim Sonuçları: Küçükçekmece Belediye Başkanı Kim Oldu?
2014 Yerel Seçim sonuçlarına göre, Küçükçekmece'nin yeni belediye başkanı ve diğer ilçe belediye başkanları belli oldu. 30 Mart Yerel Seçimleri'nde hangi parti yüzde kaç oy aldı? İstanbul'u kim kazandı? İstanbul'un yeni başkanı kim oldu? Anlık seçim sonuçları, partilerin oy dağılımı, il il seçim sonuçları, İstanbul'un tüm ilçelerinin yeni belediye başkanları, en doğru ve en kesin seçim sonuçları tüm detaylarıyla Radikal.com.tr'de!

Radikal.com.tr - 2014 Yerel Seçim sonuçlarına göre, Küçükçekmece'nin yeni belediye başkanı ve diğer ilçe belediye başkanları belli oldu. 30 Mart Yerel Seçimleri'nde hangi parti yüzde kaç oy aldı? İstanbul ’u kim kazandı? İstanbul'un yeni başkanı kim oldu? Anlık seçim sonuçları, partilerin oy dağılımı, il il seçim sonuçları, İstanbul'un tüm ilçelerinin yeni belediye başkanları, en doğru ve en kesin seçim sonuçları tüm detaylarıyla Radikal.com.tr'de!

Daha önce SHP ve DSP’nin iktidar olduğu ilçe mevcut Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile birlikte 2004 yılından sonra Ak Parti ’nin oy deposu haline geldi. İstanbul’un 518 bin ile en çok seçmenine sahip ilçesi olan Küçükçekmece’de 2009 seçimlerinden Ak Partili Yeniay en yakın rakibine 60 bin oy fark atarak seçimi kazandı. Aradan geçen 5 yıllık süreçte Küçükçekmece’nin yapısında önemli değişiklikler yaşandı. Halkalı ve çevresinde yaşanan yoğun yapılaşma ilçeye yoğun göçe 70 bin seçmen artışına neden oldu. Bunun yanında Ak Parti, İstanbul’da ilçesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan daha fazla oy almayı başaran Aziz Yeniay’ın yerine eski ilçe başkanı Temel Karadeniz’i aday gösterdi. CHP ise yarışa genç bir isim olan Gökhan Gümüşdağ ile girdi. Ak Parti’nin aday tercihi ve seçmen sayısındaki artışın yönetim değişikliğine neden olacağı konuşuluyor.