10 Ocak İdareciler Günü

10 Ocak İdareciler Günü
10 Ocak İdareciler Günü
SİİRT (AA) - Siirt'te "10 Ocak İdareciler Günü" törenle kutlandı.Vali Mustafa Tutulmaz ve eşi Fatma Tutulmaz tarafından polis evinden düzenlenen...

SİİRT (AA) - Siirt'te "10 Ocak İdareciler Günü" törenle kutlandı.

Vali Mustafa Tutulmaz ve eşi Fatma Tutulmaz tarafından polis evinden düzenlenen törene, ilde görev yapan vali yardımcıları, kaymakamlar,  kamu kurum ve kuruluşu müdürleri ile eşleri katıldı.

Törende konuşan Vali Tutulmaz, mülki idare amirlerinin gününü kutladı.

Mülki idare amirlerinin, ülkemizin milli birlik ve beraberliğinde, huzur ve güvenin temininde ve sosyo-ekonomik kalkınmada önemli bir rol üstlendiklerini ifade eden Tutulmaz, insan odaklı kamu hizmetlerinin sunulmasında da yöneticilerin, vatandaş memnuniyetini esas alan bir anlayışla devletin ve hükumetin temsilcisi olarak aktif bir görevde bulunduklarını söyledi.

 

Tutulmaz, en önemli görevleri arasında vatandaşlara devletin şefkatini, sevgisini, hoşgörüsünü ve adaletini hissettirmek olduğunu anlatarak, "Bu mesleğin layıkıyla yerine getirilmesi ancak evrensel hukuk normları ve yasalar çerçevesinde insan odaklı bir yönetim anlayışı ile herkese eşit davranmakla icra edilir. Bu duygularla milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için özveri ile çalışan, tüm mülki idare amirlerimizin İdareciler Gününü kutluyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  hukuk

  ,

  kurum

  ,

  yönetim

  ,

  Birlik

  ,

  Evrensel