14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
SİİRT (AA) - Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj...

SİİRT (AA) -  Türkiye -AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Demirkıran, mesajında, insanı yaşatmayı ve insanlığa nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, sağlıklı, uzun ve mutlu bir yaşam sürmemiz için en güç koşullarda fedakarca çalışan sağlık çalışanlarının bu çabası her türlü takdirin üstünde olduğunu belirtti.

Sağlık, insanlığın ve toplumun temel haklarından biri olduğunu aktaran Demirkıran, şunları kaydetti:

"Sosyal devlet anlayışı çerçevesinde, ülkemizde vatandaşların daha iyi hizmet almasını sağlamak ve hizmeti sunan sağlık personelinin daha özverili biçimde çalışmalarına imkan sağlayacak kaliteli, modern ve meslek onuruna yakışır mekanlarda hizmet verebilmeleri için önemli yatırımlar yapmaya devam etmekteyiz. İnsan odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde, yüreklerindeki insan sevgisi ile hizmet eden tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum."

  AK Parti Siirt Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ise mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemiz tıp alanında dünyada yaşanan gelişmelerin gerisinde kalmadığı gibi, hekim ve sağlık çalışanlarımız da sürekli kendilerini yenileyerek geliştirmişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle; vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve daha mutlu bir hayat sürmesi için en zor koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan başta doktorlarımız, hemşirelerimiz ve ebelerimiz olmak üzere kurumun her kademesindeki tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum."