18. Geleneksel Tüketici Ödülleri

18. Geleneksel Tüketici Ödülleri
18. Geleneksel Tüketici Ödülleri
SİİRT (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen Geleneksel Tüketici Ödülleri sahiplerini bekliyor.Siirt Ticaret...

SİİRT (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen Geleneksel Tüketici Ödülleri sahiplerini bekliyor.

Siirt Ticaret Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından tüketici bilincinin geliştirilmesi ve bu yönde hak arama alışkanlıklarının yaygınlaştırılması, tüketici haklarına saygılı kişi, kurum ve kuruluşların teşvik edilmesi, tüketici hukuku veya tüketicinin korunması ile ilgili bilimsel çalışmaların özendirilmesi amacıyla "Radyo - Televizyon Programı", "Yazılı Basın Tüketici Köşesi", "Bilinçli Tüketici", "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma", "Bilimsel Çalışma"' ve "Hizmet" konusunda başarı gösteren kurum ve kişilere ödül verileceği bildirildi.

Adaylar ya da aday gösterilenlerin belirlenen ödül kategorilerinden en fazla bir ödül dalında başvuruda bulunabileceklerinin anımsatıldğı açıklamada, şöyle denildi:

"Adayların belirtilen ölçütleri taşıdıkları belgelenmelidir. Konuyla ilgili olarak www.gtb.gov.tr sitesinden ve 0312 201 66 13 numaralı telefondan bilgi alınabilir. Başvuruların 29 Ocak 2015 Cuma günü Saat 17.30'a kadar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü adresine bizzat veya postayla yapılması gerekmektedir. 81 il merkez ve ilçe sınırları içerisinde Ticaret İl Müdürlükleri kanalıyla yapılacak başvuruların ise ilan edilen son başvuru tarihine kadar Bakanlığa ulaşacak şekilde posta yoluyla gönderilmesi veya doğrudan Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunulması zorunludur.