18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt milletvekili aday edayı Mervan Gül, *18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü" dolayısıyla mesaj yayımlandı.Gül,...

SİİRT (AA) -  AK Parti  Siirt milletvekili aday edayı Mervan Gül, *18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü" dolayısıyla mesaj yayımlandı.

Gül, mesajında, Çanakkale Zaferi'nin milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini ortaya koyan büyük bir kahramanlık destanı olduğunu belirtti.

Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanını nasıl savunduğunun en güzel kanıtı olduğunu dile getiren Gül, " Bugün tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Bu zafer, Milletin yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olmasının yanı sıra konu vatan ve bağımsızlık olduğunda, gerisinin teferruat olduğunun en büyük ispatıdır" dedi.

Bugün ve gelecekte de ihtiyaç duyulduğunda vatanın korunması için aynı mücadeleyi vereceklerini kaydeden Gül, mesajında şunlara yer verdi:

"Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıldönümü vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanının ve milletinin ebedi varlığı, bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."